03.12.2017 tarihinde 19 Mayıs Stadyumu’nda oynadığımız, MKE Ankaragücü- Ümraniyespor TFF 1. Lig müsabakasında yapılan çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından, kulübümüze para ve tribün bloke cezası verilmiştir.

     Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 07.12.2017 tarih ve 34 sayılı toplantısında almış olduğu karar da şöyle denildi:

“MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, 03.12.2017 tarihinde Ankara 19 Mayıs Stadında oynanan MKE ANKARAGÜCÜ – ÜMRANİYESPOR TFF 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 10.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan GENÇLİK PARKI KALE ARKASI A, B, C, D ve E bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

   Aynı müsabakada MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 7.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

   Aynı müsabakada MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 5.250.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

   Şampiyonluğa giden yolda 12’inci adam olarak nitelendirdiğimiz taraftarlarımızın desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Taraftarlarımızın gerek deplasmanlarda gerekse iç saha maçlarımızda tribünleri doldurarak takımımıza destek olmaları itici bir güç oluşturmakta ve motivasyonumuzu üst seviyelere çıkarmaktadır. Bu güne kadar bizleri yalnız bırakmayıp destekleriyle takımımıza katkıda bulunan tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz.

   Bu desteğin devam edebilmesi için olumsuz saha olayları, çirkin ve kötü tezahüratlardan uzak durulması gerekmektedir. Şampiyonluk yolunda takımımızı yalnız bırakmama adına çok dikkatli olunması gerekmektedir.

MKE ANKARAGÜCÜ SPOR KULÜBÜ