TFF 1. Lig’in ilk yarısını 34 puan ile lider tamamladık. Bizlere bu gururu yaşatan teknik heyet ve futbolcularımızı tebrik ediyor, Lig’in ikinci yarısında da aynı başarıyı tekrarlayacaklarına inanıyorum.  Ekonomik problemlerle mücadele ederken güçlü ve yarışmacı bir kadro kurmanın zorluğunu yaşadık. Bu süreçte bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum.

“Ankaragücü’müzü TFF 1. Ligde zirveye oynar hale getirdik”

 MKE Ankaragücü Spor Kulübümüz maneviyatı yüksek, Ankara’nın en önemli markası ve halkın takımıdır. Geçmiş yönetimlerin hataları yüzünden kulüp kapanma noktasına gelmiş, yüksek bir borç batağı içinde kaderine terk edilmişti. Kulübün içinde bulunduğu duruma kayıtsız kalamazdık. Ben ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım adeta ateşten gömleği giyerek kulübümüzü bir an önce düzlüğe çıkartıp hak ettiği yere taşımanın gayreti içerisine girdik. Allaha şükürler olsun kulübümüzü kapanmaktan kurtarıp gelinen noktada futbol takımımızı TFF 1. Lig’de zirveye oynar hale getirdik. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar bizlere destek olan herkese bir kez daha şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum.

“Acil ekonomik desteğe İhtiyacımız var”

 Elde edilen başarının devam etmesi ve rakiplerimizle eşit şartlarda mücadele edebilmemiz için acil desteğe ihtiyacımız olduğunu sezon başından bu yana sık sık dile getiriyoruz. Transferin önündeki engeli kaldırıp, kadromuza birkaç takviye yapabilirsek işimiz daha da kolaylaşacak. Bu anlamda acil ekonomik desteğe ihtiyacımız var. Taraftarlarımız ve camiamızın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr Sayın Mustafa Tuna’dan beklentileri var. Büyükşehir Belediye Bakanımız, kendisiyle yapmış olduğumuz görüşmelerde gereken desteğin sağlanacağını ifade etmişti. Büyükşehir Belediye Başkanımızın maçımıza gelmesi, pozitif mesajlar vermesi camiamızı ve taraftarlarımızı olduğu kadar bizi de heyecanlandırmıştır. Taraftarlarımız özellikle sosyal medya aracılığı ile Büyükşehir Belediye Başkanımıza çağrı yaparak kendisinden kulübümüze destek olmasını istemektedirler. Taraftarlarımızın heyecanını anlıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın yardım yapacağına dair de kuşku duymuyoruz. Mustafa Başkan göreve geleli yaklaşık kırk gün oldu. Bu süreçte Ankara’nın öncelikli sorunlarına ağırlık verirken yaptığı açıklamalarda,”Ankaragücü’nün Ankara’nın en önemli değeri “ olduğuna da sık sık vurgu yaptı. Mustafa Başkanın açıklamaları ve camiamıza verdiği önemi dile getirmesi bizlere gelecek adına ümit vermiştir.

“Mustafa Başkanın doğru yerde, doğru zamanda kulübümüze gerekli desteği sağlayacağına

inanıyoruz

Yaklaşık altı milyonlu nüfusa sahip bir şehri yönetmek, şehre hizmet etmek kolay değil. Ciddi bir borç yükü altında olduğunu tahmin ettiğimiz Büyükşehir Belediyesinde cari dengelerin yerine oturması için Mustafa Başkanın zamana ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Personel maaşlarının düzenli ödenebilmesi, Ankaragücü dışındaki spor kulüplerine yapılan yardımların durdurulması, bu kaynakların yeniden belediyeye aktarılması, belediyeye kaynak oluşturacak projelerin hayata geçmesi ve idari kadronun yeniden yapılandırılması zaman ve sabır isteyen çalışmalar. Bu anlamda bizler Mustafa Başkana kolaylıklar diliyor, Sayın Başkanın doğru yerde, doğru zamanda kulübümüze gerekli desteği sağlayacağına inanıyoruz.

MKE ANKARAGÜCÜ SPOR KULÜBÜ BAŞKANI 

MEHMET YİĞİNER

117a303b-5dc6-4c49-aae4-915effefa29f