Spor Toto 1.Lig’in 30. haftasında Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda karşılaştığımız Akın Çorap Giresunspor maçının ardından Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, düzenlendiği basın toplantısında şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyet aldığımızı ifade etti.

Şampiyonluğa yakışan oyun
Geçen hafta yaşananlardan sonra hafta içi oyuncuları ile toplantı yaptığını söyleyen teknik direktörümüz İsmail Kartal, “Oyuncularımın hepsi bana kalan 5 maçı en iyi şekilde tamamlayıp büyük Ankaragücü camiasını hak ettiği yere getirmek için söz verdiler. Bugün şampiyonluğa yakışır bir futbol oynadık. Maçın başından sonuna kadar böylesine sıcak bir havada futbol oynamak gerçekten çok zor. İki takım oyuncularını da tebrik etmek lazım. Biz öne geçip geriye düştük. Değişik bir sistem ile sahaya çıktık. Buna rağmen istediklerimi aldım. İki tane direkten dönen top, 3-4 tane de yüzde yüz kaçırdığımız pozisyonlar var. Geçen haftaki olumsuzluklara rağmen bugünkü galibiyeti bize inanan ve güvenen her yerde bizlere desteklerini esirgemeyen muhteşem Ankaragücü taraftarlarına armağan ediyoruz. Şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyettir aldık” dedi.

Biz inanıyoruz bu işi başaracağımıza
Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu’nun (PFDK) kulübümüze verdiği cezaları değerlendiren İsmail Kartal, açıklamasına şöyle devam etti;

“Antrenörlük hayatımda ilk defa böyle bir şey görüyorum. Bu olacak bir şey değil. Bu hakem bu hafta dinlendirildi. İçimizde en ufak bir şüphe yoktu. Oradan mağlup olup ceza alacağız diye. 10 kişi kalmamıza rağmen 5-6 tane yüzde yüz pozisyonumuz var. Biz futbol oynamaya gittik. Yaşanan olaylar aleyhimize verilip lehimize verilmeyenler. Biz inanıyoruz bu işi başaracağımıza. Başarılı olabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”

Joachim Löw ile Ankaragücü’nü konuştuk
‘İsmail Kartal Fenerbahçe’ye teknik direktör ya da sportif direktör olacak’ şeklinde bazı basın-yayın organlarında yer alan asılsız haberlere de açıklık getiren teknik direktörümüz İsmail Kartal, “Geçtiğimiz günlerde hakkımda bazı asılsız haberler çıktı. Çıkan asılsız haberlerden dolayı böyle bir açıklama yapma gereği duydum. Sezon bitince Ankaragücü’nden ayrılacağım, Ali Koç’un Fenerbahçe Başkanı olması durumunda Fenerbahçe’de Joachim Löw ile birlikte teknik direktör ya da sportif direktör olacağım şeklinde bazı yazılı ve görsel haber organlarında çıkan haberler tamamen gerçek dışı ve asparagastır. Joachim Löw benim sadece dostumdur, kendisi ile eskilere dayanan bir hukukumuz vardır. Beşiktaş ile Bayern Münih arasında oynanan Şampiyonlar Ligi müsabakasını izlemek için İstanbul’a gelen Joachim Löw ile akşam yemeği yedik. Sohbetimizde Fenerbahçe ile ilgili bir konu geçmedi. Daha çok gelişen futbolu ve Ankaragücü’nü konuştuk. Zaten kendisinin 2020′ye kadar Almanya Milli takımı ile mukavelesi bulunmaktadır” dedi.

Camiamız asılsız haberlere itibar etmesin
Ankaragücü ile şampiyonluğa odaklandığını vurgulayan Teknik Direktörümüz Kartal, “Ben şuanda Ankaragücü’nün Teknik Direktörüyüm. Ankaragücü’nü bu sezon süper lige çıkarmak için bütün gücüm ile uğraşıyorum. Burada 2 yıllık sözleşmem var. Basında çıkan bu tip haberlerin hepsi asılsızdır. Camiamızın ve taraftarlarımızın bu tür asılsız haberlere itibar etmemesini temenni ediyorum” diyerek açıklamasına nokta koydu.