Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara şubesi Yönetim Kurulu, Başkanımız Mehmet Yiğiner’i Beştepe Tesislerimizde ziyaret etti.

Geçtiğimiz ay tekrar TSYD Ankara Başkanı seçilen Alper Bakırcıgil’i ve Yönetim Kurulunu tebrik eden Başkanımız Mehmet Yiğiner, “TSYD Ankara şubesi bizim için önemli bir kurumdur. Aynı gemideyiz. Yorumlarınız, yazılarınız ve haberleriniz ile ciddi desteğinizi görüyoruz” dedi.

Kurtuluş Savaşı’nda şehitler vermiş bir kulübüz

Ankaragücü’nün büyük bir camia olduğunu belirten Başkanımız Mehmet Yiğiner, “Ankaragücü, Ankara’da halkın desteklediği bir kulüp. Amatöre düşer denilen Kurtuluş Savaşı’nda şehitler vermiş manevi değeri yüksek kulübümüze çok zor şartlar altında sahip çıkarak şampiyonluk yaşattık. Bu sezon da tekrar tek hedefimiz şampiyonluktur. Bu şampiyonluğu da kurumsal bir yapı altında kazanarak geçmişte yaşanan sıkıntıları, sorunları kulübümüze bir daha yaşatmak istemiyoruz. Zamanında yeri geldi bizimle dalga geçtiler. Ama şimdi bakıldığı zaman sadece Ankara değil, tüm Türkiye’de saygı ile karşılanan bir kulübüz” ifadelerini kullandı.

Yapmamız gereken üzerindeki tozu silerek tekrar parlatmak

Ankara’nın en büyük markasının Ankaragücü olduğunu yineleyen Başkanımız Yiğiner, “Bizim yapmamız gereken bu markaya sahip çıkarak ve üzerindeki tozu silerek tekrar parlatmak. Bu şehrin sinerjisi Ankaragücü’dür. Stadyumlarda taraftarlarımız tribünlerini hep dolduruyor. Bu halk süper ligi istiyor ve biz de bunun için mücadele ediyoruz. Bunun yanında Süper Lig’de de üst sıralarda olan şampiyonluğu kovalayan bir takım olmak istiyoruz. Tüm camia olarak bunun bilincindeyiz. Kalan üç maçımızı alarak şampiyon olmak istiyoruz. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kazanılan seçim için tebrik ettiğini belirten Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Öncelikle ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Takımımız gayet iyi durumda. Oynanan futbol ortadadır. Denizlispor’da yaşanan ön yargılı hakem kararları bizi beklemediğimiz sonuca itti. Ardından çabuk toparlandık ve Giresunspor’u yenmesini bildik.

Ümraniyespor’u iyi analiz ettik

Ümraniyespor maçı kırılma maçı gibiydi. Şampiyon bir takım gibi oyuna başladık. Onları çok iyi analiz ettik. Müthiş başlangıç ardından gelen gol derken iyi gidiyordu. Önde baskı yapamıyorsan ikinci bölgede baskı bunları iyi yaptık. Ancak Anton’un atılmasından sonra ne kadar istemesek de takım ister istemez geriye yaslandı. Böylesine pas yapan bir rakibe karşı 10 kişi mücadele etmek hiç kolay değildi. Biz oraya 3 puan için gitmiştik. Ama alamıyorsak da asla puansız dönmeyeceğiz diye konuştuk. Kötünün iyisi sonucu aldık. Önümüzde üç maç var ve bunları sorunsuz geçip rakibin puan kaybını bekleyeceğiz. Tüm camia olarak buna inanıyoruz, Play Off olmadan şampiyon olacağız. Ankaragücü, hak ettiği yerlerde değil. Layık olduğu yerlere taşımak istiyoruz ve taşıyacağız.

Soruyorum, böylesine bir camia neden arka planda tutuluyor?

Bu kadar büyük bir camia taraftarları büyük kitlelere ulaşan bir camia neden görmezden geliniyor? Soruyorum, böylesine bir camia neden arka planda tutuluyor? Başka kulüplerin ne tür destekler aldığını çok iyi biliyorum. Bunların üstesinden Süper Lig’e çıkarak geleceğiz. Çıktıktan sonra da her sorunu ile ilgilenip üç yıl içerisinde sorunsuz olacağını düşünüyorum.

Ankaragücü’nde iz bırakmak istiyorum

Ben çalışmayı seven bir insanım hırslı bir insanım her konu ile ilgilenmek istiyorum. Sağolsun Başkanımız da yöneticilerimiz de bana karışmıyorlar. Ben de tesiste istediğimi yapıyorum. Tabi ki her şeyi Ankaragücü için yapıyorum. Benim derdim burada 3, 5 bir şey kazanıp gitmek değil ki. Ben Türkiye’nin en köklü kulüplerinden olan Ankaragücü’nde iz bırakmak istiyorum.

Bir çok yerde çalıştım. Dünya çapında antrenörler ile çalıştım. Bilgimi, becerimi kurumsallaşmada, tesisleşmede kulübümüze vermeye çalışıyorum. Bunun bir üstü Süper Lig. Süper Lige çıkınca bu adımların devamı gelecek. Adım adım gitmek lazım. Kurumsallaşma adına da adım adım gitmek lazım. Saha içi ve saha dışında yapılanmaya gitmemiz lazım. Tesisleşme, altyapı ekonomi bunları hep planlı ve adım adım yapmamız lazım.

Ziyaret sonrasında Başkanımız Mehmet Yiğiner, TSYD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu’na isimlerinin yazdığı forma hediye etti.

 

DSC_0039-min

DSC_0041-min

DSC_0055-min