Başkanımız Mehmet Yiğiner ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerimiz, AK Parti Ankara Milletvekili, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret ettiler.

,Ziyarette Sayın Bakana desteklerinden dolayı teşekkür eden Başkanımız Mehmet Yiğiner, “Sayın Bakanım geçen yıl da bu yıl da maçlarımıza gelerek bizlere destek oldu. Teşekkür ediyoruz. Allah’a şükürler olsun birçok zorluğun üstesinden gelerek iki yıl üst üste şampiyon olup hak ettiğimiz, layık olduğumuz Süper Lig’e geri döndük. İnşallah burada da kalıcı olacağız” ifadelerini kullandı.

Süper Lig’e geri dönmek kadar burada kalıcı olmanın zorluklarına dikkat çeken Başkanımız Mehmet Yiğiner, “Takdir edersiniz ki Süper Lig’in maliyetleri daha yüksek. Malum biz hala geçmişten kalan problemlerle uğraşıyoruz. Süper Lig’de kalıcı olmak ve başarı elde edebilmek için ciddi bir ekonomik kaynağa ve desteğe ihtiyacımız var. Bizler gerekli desteğin sağlanacağını ümit ediyor, hep birlikte bu işi başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

Süper Lig’e yükselmemizin kendisini ve tüm Ankara’yı gururlandırdığını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu, “Fırsat buldukça maçlara geliyorum. Geçen sene şampiyon olduk, bu sene de Süper Lig’e yükselerek çok büyük bir başarı elde ettik. Bu başarıda emeği geçen Başta Kulüp Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz olmak üzere, teknik heyetimize, futbolcularımıza, kulüp çalışanlarımıza ve cefakar taraftarımıza gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Ankaragücü’nün Ankara’nın en önemli markası ve Ankara sporunun lokomotifi olduğunu söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu, “Takım iki sene üst üste şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attı. Bizi başarıya alıştırdınız inşallah Süper Lig’de de aynı başarıları tekrarlayacağınıza inanıyoruz. Bize düşen başarı için Ankaragücü’ne destek olmak. İnşallah Transfer yasağını kaldırıp güçlü bir kadro kurabilmeniz için elimizden gelen desteği sağlayacağız ve Ankaragücü’müzün Süper Lig’de de hak ettiği başarıları yakalaması için ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

CSGB2784-min

csgbziyaret (1)

csgbziyaret (2)