Amatör BranşlarHaberler

18 Mart Çanakkale Zafer Kupası Turnuvasında Halter Takımımız, Sekiz Altın, Beş Gümüş, Üç Bronz Madalya Kazandı

Ankara Kahramankazan’da düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zafer Kupası turnuvasına katılan halter takımımız, sekiz altın, beş gümüş, üç bronz madalya kazandı.

Kadın halter sporcularımızdan İlayda Akkaya, İnci Kaya, Merve Çöpatlamaz, Sevilay Aslaner, Cemanur Hatun Kösek altın madalya; Esra Gürol, İlknur Sırma, Rabia Göçer gümüş; Senanur Çiçek, Özlem Bülbül bronz madalya kazandı.

Erkek halter sporcularımızdan Utku Açıkgöz, Menderes Çakır, Enes Erdem altın; Mücahit Özcan, Burak Çılgın gümüş; Batuhan Taş bronz madalya kazandı.

Takımımız, kadınlarda 5 altın, 3 gümüş, 2 bronz; erkeklerde 3 altın, 2 gümüş, 1 bronz toplamda 8 altın, 5 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.

Kazanılan madalyalardan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden halter takımı antrenörlerimiz Halil İbrahim Turan ve Ertan Mert: “18 Mart Çanakkale şehitlerimiz anısına düzenlenen bu turnuvada elde ettiğimiz derecelerden dolayı çok gururluyuz. Vatan uğruna canını siper eden tüm şehitlerimize ve gazilerimize borcumuzu asla ödeyemeyiz. Ancak elde ettiğimiz başarılar ile onları ve ülkemizi gururlandırabiliriz. Kazanılan bu madalyalar önce aziz şehitlerimize, gazilerimize sonra da Büyük Ankaragücü taraftarına armağan olsun.” şeklinde konuştu.

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...