HaberlerKurumsal Haber

1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği (Gecekondu) muhteşem bir geleneğe imza atmaya hazırlanıyor

1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği (Gecekondu) Başkanımız Mehmet Yiğiner ve Yönetim Kurulu Üyelerimizi Beştepe Tesislerimizde ziyaret etti.

Ziyarette geçtiğimiz iki sezonda kazanılan şampiyonlukların konuşulmasının yanı sıra 1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği’nin (Gecekondu) planladıkları muhteşem etkinlik ile ilgili istişarelerde bulunuldu.

1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği’nin (Gecekondu) planladığı etkinliğin güzel bir düşünce olduğunu belirten Başkanımız Mehmet Yiğiner,” Camiamız adına pozitif bir eylem. Ankaragücü’nün dünü-bugünü ve yarınına dair önemli mesajların verileceği organizasyonda ilklerin yaşanacağına inanıyorum” dedi.

Düzenlenecek olan etkinlik ile bilgiler veren 1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği’nin (Gecekondu) konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunlar yer aldı;

Bir Gelenek Başlıyor;  Tarih: 19.10, Saat 19:10

MKE Ankaragücü taraftar derneklerinden Gecekondu, gelenekselleşmesini öngördüğü bir geceyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Dernek, her yıl, Ankaragücü’nün kuruluş tarihi olan 1910’u sembolize edecek, kendi tarihinde (Tarih: 19.10), kendi saatinde (Saat19.10) Sloganıyla dayanışma gecesi yapmayı planlıyor. Bu yıl ilki düzenlenecek gece 19 Ekim saat 19.10’da Ankara JW Marriot Otel’de yapılacak.

“Daha Güçlü Bir Ankaragücü İçin Dayanışmayı Yükseltelim”

Ankaragücü taraftar derneklerinden ‘1910 Taraftarlar Derneği Gecekondu’ bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Dernek, Ankaragücü taraftarlarını, Ankaralı iş adamlarını ve Ankaragücü’ne emek vermiş kişileri bir gecede buluşturmayı planlıyor. ‘Dayanışma’ gecesi adı altında yapılacak gecenin amacı için, Ankaragücü’nün küme düştüğü 2012 yılına atıfta bulunarak, “Bir daha o kötü rüyayı görmek istemiyoruz. Daha güçlü bir Ankaragücü için dayanışmayı yükseltelim” deniyor.

Dernekten yapılan açıklama şöyle devam ediyor:

“7 yıllık kötü bir rüya gördük. Sıkıntılar çektik, zorluklarla mücadele ettik. 7 yıl sevdalımız Ankaragücü’müzle birlikte bir kabusu yaşadık. Neyse ki o meşum rüyadan uyandık, kabus bitti. Şimdi tekrar kendi evimizde ve yerimizdeyiz. Süper Lig’de hak ettiğimiz başarılar için ter döküyoruz.

Bir daha bu tür rüyaları görmemek için bir arada olmanın, dayanışmanın önemli olduğuna inanıyoruz. Bu inançla bir geleneği başlatmak istiyoruz. Bu gelenekle her yıl, kulübümüzün kuruluş tarihini de sembolize edecek olan, 19 Ekim’de yani 19.10, saat 19.10’da bir araya gelmeyi hedefliyoruz.  Bu gecede; hem kulübümüze hem de taraftar derneğimize destek olacağız. Daha başarılı bir Ankaragücü için dayanışmayı yükseltecek, gücümüze güç katacağız.

Bu yıl ilkini yapacağımız gecede;

  • Kulübümüzün şanlı tarihini bir kez daha hatırlayacağız. Daha başarılı bir tarih için geçmişe bakacağız.
  • 1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği Gecekondu’nun hikayesini sizlerle paylaşacağız.
  • Unutulmaz efsana 11’imizi hatırlayacak, onlara bir nebze olsun ahde vefamızı gösteren ödül töreni düzenleyeceğiz.
  • Ankaragücü’müze gönül emek vermiş özellikle zor dönemde yanında yer almış, sorumluluktan kaçmamış kulüp yöneticileri, taraftarlar, iş adamlarına ‘Teşekkür’ plaketleri vereceğiz.
  • Ankaragücü’müzün taraftar marşlarını üreten ve seslendiren sanatçı dostlarımızla birlikte marşlarımızı seslendireceğiz.
  • Futbolculuk tarihi kulübümüzde başlamış ya da yolu Ankaragücü’nden geçmiş başarılı spor insanlarını davet edecek, onlardan da güç ve moral alacağız.
  • Gecemizi hem kulübümüzün internet ve sosyal medya hesaplarından hem de derneğimizin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlayacağız.”

Benzer İçerikler

Close