GenelHaberlerKurumsal Haber

ADALET HER KULÜBE LAZIM!

Başkanımız Sayın Faruk Koca ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin katılımıyla, Eryaman Stadyumu’nda gündeme dair açıklamalar için basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında Başkanımız Sayın Faruk Koca şu açıklamalarda bulundu;

“Kollanarak gelen şampiyonluk büyüklük değildir.

Büyüklük davranışların her birinden sorumlu olmaktır.

Futbolda çatışmayı bitirin, kurallara sadık kalın.

Bugün burada sizlerle bir araya gelmeden önce yönetim kurulumuzla beraber; en son oynadığımız Fenerbahçe maçında yaşanan skandal yönetim; gasp edilen puanlar ve futbol ortamının güvensizliğini, endişeyi arttıran yönetici davranışlarını ve demeçlerini geniş bir istişare sürecinden geçirdik.

Ve Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerinin dışındaki tüm takımlarımızın uğradıkları haksızlıklara bir tepki olarak da bu toplantıyı yapma kararı aldık.

Futbolumuz, devam eden bir ahlaki krizle karşı karşıyadır.

Saha içerisinde ve dışında oyunun her seviyesinde etik dışı zihniyet futbolu ele geçirmiştir.

Hem hakem tarafından hem de rakibi tarafından kollanarak maç kazanan takımlar, ahlaki değerleri hiçe saymaktadır.

Biz Ankaragüçlüler dürüstçe, adalet içerisinde, tarafsız ve saygıyla yarışırız.

Fenerbahçe maçı hakemi, galibiyetimizi engellemiş; lehimize olan maç sonucunu aleyhimize çevirmiştir. Bu şekilde karşımıza çıkarılan engeller bizim cesaretimizi arttırıyor.

Umuyorum ki; bizim bu cesaretimiz bu üç kulübün dışındaki takımlarımızın yöneticilerini de cesaretlendirecek ve bizimle birlikte olacaktır.

Bu ifademin en temel nedeni, tanık olduğumuz yönetici davranışları ve bunun sonucunda hakemin verdiği yanlış kararlardır.

Hakem motivasyonunu etkileyen ve sahada oyuncularımızın direncini kırmaya yönelik, kural dışı davranışlar profesyonel yöneticilik sorumluluğundan uzaktır.

Davranışları nedeniyle bu yöneticilerin sezon sonuna kadar ceza alması önemlidir.

Hakem raporlarının açıklanması önemlidir.

Temsilci raporlarının açıklanması önemlidir.

Futbol kamuoyuyla paylaşılması önemlidir.

Ancak!

TFF Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun (PFDK) vereceği cezaları bir hafta sonra kaldırmamalıdır.

Sürekli değişen kararlarıyla, kuralsızlığı meşrulaştıran güven ve adalet duygusunu zedeleyen federasyonun ve yetkili kurumların, ‘yap – boz’ una izin vermeyeceğim.

Taraftarı en büyük ve en güçlü takımlardan birinin başkanı olarak, sesleniyorum:

Tüm kulüpler, federasyon ve kurullarına sesleniyorum. Birbirinizi yanıltmak, yıldırmak için yaptığınız, etik dışı davranışlar, söylediğiniz, gerçek dışı sözler, aldatıcı tavırlara son verin.

Kalan maçların oyunu ve sonucunu değerli kılınması ve yarışmanın, adalet içerisinde devam etmesi için, kenara çekilin.

Hakemlerimiz, sizlerde, tüm baskılara dirençli durun, mesleğinizin itibarını koruyun. Sizin tarafınız, dürüstlük ve adil yönetim olmalıdır.

Taraftarlarımıza da bir çağrımdır.

Sevgili Ankaragüçlüler biz birbirimize her zamankinden daha güçlü bağlarla kenetlendik. Her engeli aşacak güçteyiz. Bana inanın. Hedefimiz, ligi daha üst sıralarda bitirip, Türkiye Kupası’nı sizlerle kaldırmaktır.”

 

 

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...