HaberlerKurumsal Haber

Ankaragücü Ankara’da Oynasın

MKE Ankaragücü futbol takımımız, 6 yıl aradan sonra layık olduğu, hak ettiği Süper Lig’e geri döndü.

Süper Lig’de başkent Ankara’yı temsil edecek tek takım olan Ankaragücü’nün iç saha maçlarını Ankara’da oynayamayacak olması, bir başka deyişle Ankara’da Ankaragücü’ne futbol oynayacak stat bulunamaması tüm taraftarlarımızı ve camiamızı üzdüğü gibi bizleri de fazlasıyla üzmüştür.

6 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkmanın ve Süper Lig’de Ankara’yı en iyi şekilde temsil etmenin heyecanını yaşarken, stat sorununa çözüm bulunamamasına taraftarlarımızın ve camiamızın gösterdiği tepkileri haklı ve yerinde bulmaktayız.

Eryaman Stadı’nın sezon başına yetişmemesi, Ankara 19 Mayıs Stadı için çürük raporu verildiği ve müsabaka oynanmasında yüksek risk görüldüğünün açıklanması, Yenikent Osmanlı Stadı’nda Gençlerbirliği’nin de oynayacak olması bizim isteğimiz ve irademiz dışında gelişen olaylardır.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak Spor Toto Süper Lig’de 2018-2019 Lefter Küçükandonyadis sezonu ilk maçını Ankara’da karnaval havasında taraftarlarımızın önünde oynamayı arzu etmekte ve 6 yıllık Süper Lig özlemine Ankara’da son vermeyi çok ama çok istemekteyiz.

Ankaragücümüzün Ankara dışında iç saha maçlarını oynayacak olması Ankara’nın ekonomisine, tanıtımına, sosyal ve kültürel değerlerine zarar vereceği gibi, maddi ve manevi olarak kulübümüze de büyük zararlar getirecektir.

Ankaragücümüzün sezona iyi bir başlangıç yapabilmesi ve iç saha maçlarını Ankara’da oynayabilmesi için bizlere olduğu kadar Ankara’yı yönetenlere de büyük sorumluluklar düşmektedir.

Bu anlamda Sayın Ankara Valimizin, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Sayın Ankara Milletvekillerimizin, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın, Dernek ve Oda Yöneticilerimizin kısacası tüm Ankara kamuoyunun, taraftarlarımız ve camiamızın haklı isyanına duyarsız kalmayacağına inanıyor, gerekli desteğin sağlanacağını umut ediyoruz.

#AnkaragücüAnkaradaOynasın

Kamuoyuna saygılarımızla

Mke Ankaragücü Spor Kulübü Yönetim Kurulu

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...