HaberlerKurumsal Haber

Ankaragücü neden Ankara’da oynayamıyor?

Takımımız, Ankara’da son iç saha lig maçını Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında 04.11.2018 tarihinde Kayserispor ile oynadı.

Beşiktaş karşılaşması için ani bir karar ile oynanamaz raporu verilen Yenikent Stadyumu’nun zemini, bugün itibariyle 46 gündür müsabaka oynamaya elverişli hale getirilememiştir.

Kulübümüz, Yenikent Stadyumu’nda sadece müsabakalarını oynamaktadır. Stadyumun tüm bakım, onarım, tadilat ve yenileme çalışmaları Osmanlıspor ve görevlileri tarafından yapılmaktadır.

Yenikent Stadyumu’nun zemininin müsabaka oynanmasına uygun hale getirilmesi kulübümüzün sorumluluğunda değildir. Ancak, Yenikent Stadyumu’nda müsabaka oynanmaması en çok kulübümüze zarar vermektedir. Gerek takımımızın her müsabakayı şehir dışında oynaması nedeniyle doğan masraflar ve oynanan stadyumlara ödenen kira bedelleri gerek ise takımımızda oluşan yorgunluk kulübümüzü maddi manevi zarara uğratmaktadır. Taraftarımızın takımını desteklemek için yollara düşmesi de bizleri ayrıca endişelendirmekte ve üzmektedir.

Kulübümüz, Beştepe Tesisleri’ndeki antrenman sahasının zeminini drenajının yeniden yapılması da dahil olmak üzere 27 günde yenilemiştir. 28. gün antrenman yapmaya uygun hale getirilen sahamızda o günden bugüne hiçbir sorun da yaşanmamıştır.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak Eryaman Stadyumu’nun tahsisi için yoğun bir çalışma içerisindeyiz ve adım adım stadyumun inşasını takip etmekteyiz. Yetkililer tarafından Eylül ayından beri her ay stadyumun inşasının biteceği belirtilmekte olsa da hali hazırda stadyum tamamlanamamıştır.

İş sahibi Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin stadyumun artan kapasitesi nedeniyle yüklenici firma ile ihtilaf yaşadığı, yüklenici firmaya ödeme yapılmamasının stadyumda yeterli hızda çalışma yapılmamasına sebebiyet verdiği tarafımızdan gözlemlenmiştir. Maalesef Eryaman Stadyumu’nun yapımı hususunda da görev ve yetkimiz bulunmadığından yaptırımda da bulunamıyoruz. Konu ile ilgili başta Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ilgilileri ile görüşme halinde olmamıza rağmen henüz stadyum inşası tamamlanamamıştır. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve yüklenici firma arasındaki ihtilafın Gençlik ve Spor Bakanlığının devreye girmesi ile çözüme kavuşmasını beklemekteyiz. Aksi taktirde Spor Toto Süper Lig’in ikinci devresinde de müsabakalarımızı Eryaman Stadyumu’nda oynamamız mümkün gözükmemektedir. 2019 yılına sayılı günler kala stadyum sorununun çözülmesini ve taraftarımızın şehir şehir dolaşmasına son verilmesini istiyoruz.

Kulübümüz, Ankara ili dışında müsabakalarımızı yapmanın en çok takımımızı ve taraftarlarımızı etkilediğinin bilinci ile kamuoyuna ve camiamıza saygı ile duyururuz.

 

MKE Ankaragücü Spor Kulübü 

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...