HaberlerKurumsal Haber

Armamız 2022-2023 Sezonunda Türkiye Basketbol Ligi ve Hentbol Süper Ligi’nde

Mamak Belediyesi bünyesindeki basketbol ve hentbol kulüplerinin, kulübümüze devrine ilişkin lansman; Eryaman Stadı’nda yapıldı.

Türkiye Basketbol Ligi ve Hentbol Süper Ligi’nde yer alan ekipler 2022-2023 sezonundan itibaren MKE Ankaragücü arması altında liglerde mücadele edecek.

İmza töreninde konuşan başkanımız Sayın Faruk Koca; “Bu sözleşme ile Mamak Belediyesi’ne ait basketbol ve hentbol takımları artık Ankaragücü kurumsal yapısı içinde yerini alacak. Bir yıl MKE Ankaragücü Mamak Belediyesi olarak sahalara çıkacağız. Bir yıldan sonra ise Ankaragücü ismiyle spor camiasının önünde yer alacağız. Ankaragücü armasını yukarılara taşımak için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Maalesef bizde kültür olarak bütün kurumlar kişilere endeksli ilerliyor. Kurumsallaşma kültürü bizim coğrafyamızda çok zayıf. Ankaragücü’nü tüm branşlarında bütün birimleriyle kurumsal yapıya dönüştürmek en büyük başarıdır.” dedi.

Mamak Belediye Başkanı Sayın Murat Köse ise “Türkiye Basketbol Birinci Ligi’nde yer alan Mamak Belediyesi ve Türkiye Hentbol Süper Ligi’ndeki Mamak Belediyesi takımlarımızı hiçbir ücret almaksızın Ankaragücümüze devrediyoruz. Bu devirle bir yıl boyunca takımlarımızın isimleri MKE Ankaragücü Mamak Belediyesi Hentbol Kulübü ve MKE Ankaragücü Mamak Belediyesi Basketbol Kulübü olacak. Basketbol takımımızın da Ankaragücü ile Süper Lige çıkacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından basketbol ve hentbol kulüplerinin kulübümüze devrine ilişkin protokolü imzalandı.

 

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...