HaberlerKurumsal Haber

Başkanımız Fatih Mert ve Yönetim Kurulu üyelerimiz, Ankara Milletvekilimiz, Ankara İl Başkanları ve Ankara Büyükşehir Belediye Grup Başkan Vekilleri ile Tesislerimizde kahvaltıda bir araya geldi.

Beştepe Tesislerimizde, kulübümüzün düzenlediği kahvaltılı toplantıya;  Başkanımız Fatih Mert, Yönetim Kurulu üyelerimiz, BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Sayın Mustafa Destici, TBMM Başkan Vekili ve Ankara Milletvekili Sayın Levent Gök, Ankara Milletvekili Sayın Ali İhsan Arslan, Ankara Milletvekili Sayın Emrullah İşler, Ankara Milletvekili Sayın Mevlüt Karakaya, Ankara Milletvekili Sayın Yaşar Yıldırım, Ankara Milletvekili Sayın Tekin Bingöl, Ankara Milletvekili Sayın Yıldırım Kaya, Ankara Milletvekili Sayın Erkan Haberal, Ankara Milletvekili Sayın Murat Emir, Ankara Milletvekili Sayın Halil İbrahim Oral, Ankara Milletvekili Sayın Zeynep Yıldız, Ankara Milletvekili Sayın Arife Polat Düzgün, Ankara Milletvekili Sayın Hacı Turan, Ankara Milletvekili Sayın Nevzat Ceylan, Ankara Milletvekili Sayın Ali Haydar Hakverdi, Ankara Milletvekili Sayın Gamze Taşcıer, MHP Ankara İl Başkanı Sayın Turgay Baştuğ, CHP Ankara İl Başkanı Sayın Ali Hikmet Akıllı, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Sayın Yetkin Öztürk, BBP Ankara İl Başkanı Sayın Mahir Alay, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Sayın Çağlar Kaya, AK Parti ABB Grup Başkan Vekili Sayın Murat Köse ve MHP ABB Grup Başkan Vekili Sayın Murat Ilıkan katıldı.

Kulübümüzün son durumu hakkında bilgi alış verişinin yapıldığı toplantıda, Ankaragücü’ne yapılabilecek destek ve öneriler konuşuldu.

Toplantıda bir konuşma yapan Başkanımız Fatih Mert : ” Sayın Genel Başkanım, TBMM Başkan Vekilim, Sayın Bakanlarım, Sayın Milletvekilleri, Sayın Ankara İl Başkanlarım, Sayın Belediyelerimizin Meclis Başkan Vekilleri, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Ankaragücü Spor Kulübü 1910 yılında İstanbul’da Zeytinburnu’nda İmalat-ı Harbiye işçileri tarafından kurulan;  şehitleri, gazileri olan bir spor kulübü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle Kurtuluş Savaşı ile birlikte Ankara’ya geliyor. İmalat-ı Harbiye işçilerine daha sonra Makine Kimya Endüstrisi olarak bu kurum devam ediyor. Bizim takımımızda bu kurumun devamı ve bu kurumdaki futbolcuların oynadığı bir futbol takımı. 110 yıllık bir kulübüz. Maalesef Avrupa’da ve dünyada şampiyon olamamış tek başkentin, en eski temsilcisiyiz. Bizlere göre Ankara’nın en büyük, en eski markasıyız ama maalesef ki bugüne kadar hak ettiğimiz yeri hiçbir zaman için bulamadık. Biz 31 Ekim itibariyle yeni yönetimle göreve başladık. Bugünden itibaren şehrimizi bütünleştirme anlamında burada il, ilçe belediye başkanlarımızı ve bugün de siz sayın milletvekillerimizi burada ağırlıyoruz. Hepinize tekrar geldiğiniz ve katıldığınız için teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz diyorum. Bugün burada sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum.”  dedi.

Toplantıda söz alan milletvekilleri; Ankaragücü’nün tarihi değerine dikkat çekerek, Ankaragücü’ne destek olmak için ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerini  ifade ettiler.

Yapılan kahvaltılı toplantılı  sonrası davetliler, bir süre takımımızın yaptığı antrenmanı izledi. Daha sonra Başkanımız Fatih Mert, misafirlerine Ankaragücü ürünlerinden oluşan hediye paketi verdi.

Toplantı çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...