HaberlerKurumsal Haber

Başkanımız Fatih Mert ve Yönetim Kurulumuz, STK Başkanları ile bir araya geldi

Beştepe Tesislerimizde, kulübümüzün düzenlediği yemekli toplantıya;  Başkanımız Fatih Mert, Yönetim Kurulu üyelerimiz, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve önceki dönem  TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sayın Gürsel Baran, Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Savaş Özüdoğru, , GİMAT Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Aydoğan, OTONOMİ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Niyazi Berktaş, MÜSİAD Ankara Başkanı Sayın Hasan Basri Acar, TÜMSİAD Ankara Başkanı Sayın Abbas Demirbaş, , Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve HAK-İŞ Sendikası Disiplin Kurulu Başkanı Sayın Ömer Yılmaz katıldı.

Kulübümüzün son durumu hakkında bilgi alış verişinin yapıldığı toplantıda, Ankaragücü’nü ileriyi taşımak için yapılabilecekler konuşuldu.

Toplantıda bir konuşma yapan Başkanımız Fatih Mert : ” Ankaragücü Yönetim Kurulu olarak taraftarlarımızın isteği doğrultusunda hatıra bileti kampanyası başlattık. Bu kampanya doğrultusunda da 3 aylık kovid süresince yapmamız gereken bazı ziyaretler ve bu kulübe davetler vardı gerçekleştiremedik. Bu vesileyle bunu da gerçekleştirmek istiyoruz. Hafta sonu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve İlçe Belediye Başkalarımızı  kulübümüzde  ağırladık. Sağ olsunlar katılım gösterdiler. Bugünde önceki dönem Meclis Başkanımız Cemil Çiçek  Bey davetimizi kırmadı, kulübümüze gelerek bizleri onurlandırdı kendilerine Teşekkür ediyoruz. Oda başkanlarımıza, katılan STK başkanlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Biz Ankaragücü’nü, Ankara’yla buluşturmakta kararlıyız.Burayı Ankara’nın takımı yapmak istiyoruz. Onun için her siyasi görüşten, toplumun Ankara’daki her kurum ve kuruluşları  burayla iç içe olmasını istiyoruz. Bunu delegelik konusunda  yaptık bugüne kadar yaptığımız icraatlarımızla da zaten tüm camiamız tarafından göründü. Tekrar hepinize hoş geldiniz diyorum.Teşekkür ediyorum. Sağ olun. Ayağınıza sağlık.”dedi.

Toplantıda söz alan Ankara Ticaret Odası Başkanı Sayın Gürsel Baran yaptığı konuşmada: “Sayın Başkanım, Meclis Başkanım, kıymetli Kulüp Başkanım, çok kıymetli başkanlar bende saygıyla, sevgiyle selamlarım sizi. Bende çok eski futboldan gelen birisiyim, ticarete futboldan başlamış birisiyim. 19 Mayıs Stadı’nda gazete satarak başladım futbola. 19 Mayıs Stadı’nda Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş Ankaragücü ile maç yapmaya geldiğinde bir gece önceden kuyruğa girenlerdenim. Bir gece önceden kuyruğa girerdi insanlar. Bugünkü gibi işte 30.000 kişilik stadımızda yok zaten de, 30.000 kişilik stadın 10.000-15.000’i dolmazdı Fenerbahçe Beşiktaş Galatasaray geldiğinde. Bir gece önceden kuyruğa girerdi insanlar ki maça girsinler diye. Bu kadar sevilirdi futbol. Ne yaptık da futbolu bu hale getirdik. Bugünün konusu değil ama irdelemek lazım. Ben futbolda oynadım. Futbol geçmişim var. Futbolu çok severim. Amigo Sefa’nın arkasından çok tezahürat yaptım. Şimdi rahmetli oldu Amigo Sefa. Ankaragücü’nün en önemli amigolarından biriydi. Ankaragücü bana göre Ankara’nın değil Türkiye’nin en önemli markalarından birisi. Türkiye’de başka bir kulüp var mıdır? Dünya’nın bir çok yerinde şubesi olan dernekleşen. Londra’da var biliyorum Ankaragüçlüler Derneği. Dünya’nın bir çok yerinde bunu sağlayacak bir takım var mıdır? Ankaragücü taraftarı öyle bir taraftar ki; içerde, dışarıda fark etmiyor. Kars’a deplasmana git sabahın köründe hazırlanıyor. Bu kadar takımına destek veren bir taraftar. Türkiye’de Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe’de bile var mıdır bilmiyorum. Ankaragücü’nün özel bir taraftarı var. Bu büyük bir avantajdır. Şu süreç bizim için dezavantaj. Seyircisiz maç oynamak ne demek benim aklım ermiyor. Ama bundan Fenerbahçe muzdarip, Galatasaray, Beşiktaş ama en çok Ankaragücü, çünkü seyirci avantajını en yakından hisseden kulüp Ankaragücü’dür. Hakikaten dezavantaj. Ama zor günler geçiyor. İnşallah Ankaragücü bu yıl ligde kalacak.Ben buna yürekten inanıyorum. Bizlerde Ankara Ticaret Odası olarak Ankaragücü için üzerimize düşen ne ise onu yapmaya hazırız” dedi.

Toplantıya katılan diğer STK başkanları da söz alarak, Ankaragücü’ne dün olduğu gibi her zaman destek vereceklerini ifade ettiler.

Yapılan toplantılı yemek sonrası başkanlar, bir süre takımımızın yaptığı antrenmanı izledi. Daha sonra Başkanımız Fatih Mert, misafirlerine Ankaragücü duvar saati hediye etti.

 

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...