HaberlerKurumsal Haber

Başkanımız Mehmet Yiğiner, Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nu ziyaret etti

T.C. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Sudan seyahati öncesi resmi konutunda Başkanımız Mehmet Yiğiner  ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte camiamızın sevilen isimlerinden Emre Bolluk’u kabul etti.

Başkanımız Mehmet Yiğiner  ve beraberindeki heyeti samimi bir şekilde karşılayan Sayın Bakan’ın ilk cümlesi “Gururluyuz güçlüyüz çünkü Ankaragüçlüyüz” oldu.

“Bankalar Birliği yapılandırması ve MKE Sponsorluğunun takipçisi olacağım”

Türk futbolunu ve kulüpleri yakından takip eden Sayın Bakan, MKE Ankaragücü’nü özellikle takip ettiğini ve bundan sonra daha da yakından takip edeceğini ifade etti.  Sözlerinin devamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da Türk futbolunu önemsediğini ve gelişimi için devletimizin tüm kurumlarını görevlendirdiğini belirtti. Bu doğrultuda Bankalar Birliği’nin kulüplerin borçlarının yapılandırılması sürecini başlattığını ifade etti.

Konuşmalarının devamında Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu sponsorluğu ve kulübümüzün Bankalar Birliği yapılandırması ile ilgili Başkanımız Mehmet Yiğiner’den bilgi alan Sayın Bakanımız, her iki sürecin de takipçisi olacağını ayrıca ifade etti.

Başkanımız Yiğiner’den Çavuşoğlu’na teşekkür

 Kulübümüz ile ilgili hassas konuları yakından takip eden ve çözüm odaklı tavır sergileyen Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkürlerini sunan Başkanımız Mehmet Yiğiner, “MKE Ankaragücü, ülkemizin ve başkentimizin önemli değerlerinden olan tarihi geçmişi bulunan bir kulüptür. Mevcut dönemde geçmişten gelen sorunların kalıntıları var. Biz de bütün gücümüz ile hem geçmişten gelen sorunları gidermenin hem de mevcut dönemimizde takımımızı daha da ileriye götürmenin mücadelesini veriyoruz. Devletimizin her zaman kulüplerimizin yanında olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda da Sayın Bakanımızın kulübümüz ile ilgili düşünceleri ve hassas konularımızın çözüme kovuşması adına verdiği sözler camiamız adına bizleri mutlu etmiştir” ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu’ndan Ankaragücü’ne kombine desteği

 Sayın Bakan Çavuşoğlu, taraftarların kombine alarak kulübüne sahip çıkması gerektiğini ve böylelikle Türk futbolunun daha da hızlı gelişeceğini belirterek bu doğrultuda 20 tane kombine bilet alarak camianın sevilen ismi Emre Bolluk’a hediye etti. Eski bir EGO Spor oyuncusu olan Sayın Bakan, Başkanımız Mehmet Yiğiner ve Emre Bolluk’a en yakın zamanda Ankaragücü’müzün maçına gelerek tribünden Ankaragücü’ne destek olacağını belirtti.

Yiğiner’den Sayın Bakan’a Ankaragücü forması

 Ziyaretin sonunda Başkanımız Mehmet Yiğiner, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlit Çavuşoğlu’na üzerinde isminin  yazılı olduğu 07 numaralı Ankaragücü forması hediye ederek, birlik ve beraberliğimizin bundan sonraki süreçte de devam edeceğini söyledi.

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı