HaberlerKurumsal Haber

Başkanımız Mehmet Yiğiner: “Kulüpler Birliği’nin yayınladığı bildiriye ben imza atmadım”

Başkanımız Mehmet Yiğiner Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında  1-1 berabere kaldığımız Çaykur Rizespor maçının ardından A spor’a açıklamalarda bulundu.

“Galatasaray maçını daha kötü zeminde oynadık”

Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında karşılaştığımız Beşiktaş maçı hakkında konuşan Başkanımız Mehmet Yiğiner,  “Bize karşılaşmaya 2 gün kala yani Perşembe günü öğleden sonra Yenikent Stadyumu’nda oynanamaz diye bilgi aktardılar. Bu bilgi sonrası ben hemen İsmail Kartal’ı Yenikent Stadyumu’na gönderdim. Ardından kendim de gittim. Ancak resmi bir bilgi, belge yoktu, sözlü bildirilmişti. Yenikent Stadyumu’nun müdürü de ligin ilk haftasında Galatasaray ile oynanan maçın zemininin daha kötü olduğunu söyledi. Maçtan bir gün önce Cuma günü sabah Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Yenikent Stadyumu’na heyet geldi. Heyet oynanamaz raporu verdi.

“Bilgi alışverişi çok doğal”

Türkiye’de her kulüp başkanları birbirini arar her konuda bilgi alışveriş yapar. Beşiktaş maçı için şehir değişikliği kararı sonrası Galatasaray Başkanı Sayın Mustafa Cengiz ile durumu değerlendiren bir telefon konuşması yaptık. Sayın Cengiz’i arama nedenim bir sonraki maçın Beşiktaş – Galatasaray maçı olmasıydı. Bir sonraki hafta Beşiktaş, Fenerbahçe ile karşılaşacak olsaydı Sayın Ali Koç’u arardım.

“Hakem hatalarına üzülüyoruz”

Konyaspor, Beşiktaş, Antalyaspor maçı derken Çaykur Rizespor maçında yaşanan yanlış penaltı kararına üzülüyoruz. VAR neden kullanılmıyor? Sadece bize karşı mı kullanılmıyor? Bariz hatalar yapılıyor.

“Bildiriye ben imza atmadım”

Kayserispor başkanı Erol Bedir beni Kulüpler Birliği bildirisi için aradı. Bana telefonda anlattı durumu. Yayınlanan bu bildiriden bir çok kulübün bilgisi dahil yok. Çoğu kulüp okumadı. Ben bu bildiriye imza atmadım. Bizim onay verdiğimiz durum Anadolu takımlarına yapılan haksızlıklar hakkındaydı. Yayınlanan bildiriden haberim yoktu. Bana anlatılandan çok farklı bir bildiri yayınlandı. Arada uçurum var.

Benzer İçerikler

Close