HaberlerKurumsal Haber

Başkanımız Mehmet Yiğiner, “Türk futbolunun gelişmesini istiyoruz”

Başkanımız Mehmet Yiğiner, Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sadece futbol konuşmak istediklerini belirten Başkanımız Mehmet Yiğiner, “Galatasaray – Konyaspor maçı sonrası ortam çok gerildi. Bunların yaşanmaması gerekiyordu. Biz daha adaletli bir yönetim istiyoruz. Hakemlerin biraz daha dikkat etmesi lazım. Enerjimizi futbolun dışında harcamamamız lazım” dedi.

“Türk futbolunun gelişmesini istiyoruz”

Sözlerine devam eden Başkanımız Yiğiner, “Galatasaray kulübünün bu toplantıda olması lazımdı. Bu vakfın adı birlik sonuçta. İstediğimiz Türk sporunda tüm yöneticiler, hakemler, takımlar adil olsun. Galatasaray’ın mevzu bahis karşılaşmada hakkı yenmiştir, bir şekilde kaybı olmuştur. Bu tür hatalar yüzünden gerilen ortamı konuşuyoruz. Futbolu konuşmuyoruz. Adil ortam içerisinde Türk futbolunun gelişmesini istiyoruz.

“Maddi manevi kayıplarımız oldu”

Beşiktaş karşılaşmasında maça bir gün kala stadyum, şehir değişikliği yaşandı. Karşılaşmada durum 0-0 iken penaltımız verilmedi. Aynı şekilde Konyaspor maçı, ve Antalyaspor maçında verilmeyen penaltılarımız yüzünden yapılan hakem hataları yüzünden maddi ve manevi kayıplarımız oldu.

“Türk futbolu baştan aşağı kendisini kontrol etmelidir”

Biz Ankaragücü olarak, Beşiktaş ve Fikret Orman ile ilgili bir değerlendirme yapmadık. Tek söylediğimiz adil bir biçimde maçlarımız yönetilsin. Adil ve eşit bir şekilde maçlara çıkalım. Bu böyle olursa Türk futbolu kazanır. Türk futbolu baştan aşağı kendisini kontrol etmelidir. Bu tartışmaların dışında artık futbol konuşmamız lazım.

Benzer İçerikler

Close