HaberlerKurumsal Haber

Başkanımız Mehmet Yiğiner’den MKE Genel Müdürü’ne ziyaret

Başkanımız Mehmet Yiğiner ve Başkan Yardımcımız Metin Akyüz, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürü Mehmet Ünal’ı makamında ziyaret etti.

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Ankaragücü ile ilgili gelişmelere değinen Başkanımız Mehmet Yiğiner, “Ankaragücü’nün başarısı için yoğun bir çaba ve emek sarf ediyoruz. Birçok zorlu engelleri aşarak bugünlere geldik. Sezon başından bu yana takımımız çok iyi bir başarı grafiği çizmesine rağmen bazı konular bahane edilerek son haftalarda ciddi bir düşüş yaşadık. Ama Allah’ın izniyle bununda üstesinden geleceğiz. ” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürü Mehmet Ünal konuşmasında yerli ve milli savunma sanayide atılan adımların önemine dikkat çekerken, MKE kurumunun ürettiği silah ve mühimmatın Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarısına büyük katkı sağladığını belirtti. Ünal, yerli imkanlarla yapılan bu projelerin ülkemiz ve milletimiz adına büyük bir gurur kaynağı olduğunu söyledi.

MKE Ankaragücü’nü de yakından takip ettiğini belirten Ünal, biz de MKE Kurumu olarak Ankaragücü’ne elimizden gelen desteği vereceğiz dedi.

Ziyaretin sonunda Başkanımız Mehmet Yiğiner MKE Kurumu Genel Müdürü Mehmet Ünal’a isminin yazılı olduğu Ankaragücü forması ve atkısı hediye ederken, Ünal ise Başkanımız Mehmet Yiğiner’e Yerli Savunma sanayinin önemli bir gurur kaynağı olan Fırtına obüsünün maketini hediye etti.

Benzer İçerikler

Close