HaberlerKurumsal Haber

Başkanımız Sayın Faruk Koca, “Şut ve Gol: Türk Futbol Tarihi Sergisi” Açılışına Katıldı

Başkanımız Sayın Faruk Koca, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen Şut ve Gol: Türk Futbol Tarihi Sergisi’nin açılış törenine katılarak sergiyi ziyaret etti.

Cumhuriyet’in 100’üncü Yılı Etkinlikleri kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda açılan sergiyle Türk futbolunu daha ileriye taşımak, çok daha fazla genci futbola teşvik etmek hedefleniyor.

Sergide futbol tarihi ile alakalı arşiv belgeleri, kazanılmış kupalar, takımlar adına yazılmış ilk marşlar, futbolcuların giydiği formalar, futbol takımlarının geçmişe ait tüzükleri, müsabakalar esnasında çekilmiş fotoğraflar ve birçok obje kronolojik bir şekilde sergileniyor.

Kulübümüz adına sergide, 1981 yılında kazandığımız Türkiye Kupası, yine bu yıla ait forma ve müsabaka resimleri, eski armalarımız, 100.yıl formamız ve bir çok obje sergileniyor.

Sergi ile futbolseverlerin dikkatini çekmek, gençleri ülke futbolunun kökleriyle buluşturmak ve onlara futbolun kardeşlik olduğunu göstermek amaçlanıyor.

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...