HaberlerKurumsal Haber

Başkanlar, kulübümüzde bir araya geldi

Beştepe Tesislerimizde, kulübümüzün düzenlediği kahvaltılı toplantıya; Başkanımız  Sayın Fatih Mert, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur  Yavaş, Akyurt Belediye Başkanı Sayın Hilal Ayık, Altındağ Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Asım Balcı, Ayaş Belediye Başkanı Sayın Burhan Demirbaş,  Bala Belediye Başkanı Sayın Ahmet Buran, Beypazarı Belediye Başkanı  Sayın Tuncer Kaplan, Çankaya Belediye Başkanı Sayın Alper Taşdelen, Çubuk Belediye Başkanı Sayın Baki Demirbaş, Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Enver Demirel, Evren Belediye Başkanı Sayın Hüsamettin Ünsal, Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Ramazan Şimşek, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Serdar Doğru, Kalecik Belediye Başkanı Sayın Duhan Kalkan, Kızılcahamam Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Yılmaz Özbek, Mamak Belediye Başkanı Sayın Murat Köse, Nallıhan Belediye Başkanı Sayın İsmail Öntaş, Polatlı Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Sinan Güven,  Pursaklar Belediye Başkanı Sayın Ertuğrul Çetin ve Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Sayın Memiş Çelik katıldı.

Oldukça sıcak ve samimi geçen kahvaltıda, kulübümüzün genel durumu hakkında bilgi alış verişinde bulunulan toplantıda, geçtiğimiz günlerde başlatmış olduğumuz hatıra bileti kampanyasına başkanlardan destek geldi.

Kahvaltıda bir konuşma yapan Başkanımız Fatih Mert: “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım ve çok değerli İlçe Belediye başkanlarım davetimize katılım sağladığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kahvaltı programımıza hepiniz hoş geldiniz. MKE Ankaragücü kulübünde yaklaşık 7 aylık bir süredir görevdeyiz. Şehrimizin en önemli markalarından birisi olan Ankaragücü’nün yönetiminde olmaktan gayet mutluyuz ve onur duyuyoruz. Ankaragücü 1910 yılında İstanbul Zeytinburnu’nda İmalat-ı Harbiye işçilerinin kurmuş olduğu bir kulüp ama maalesef hak ettiği yerde değil. Biz yeni yönetim olarak geldiğimiz günden itibaren, şehrimizle bütünleşme içerisinde olmaya çalışıyoruz. Sayın Büyükşehir ve İlçe Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız yönetime geldiğimiz günden itibaren bize çeşitli konularda destek oluyor. İlçe belediyelerimiz de Tandoğan Tesislerimiz  ve Beştepe Tesislerimizle ilgili önemli çalışmalara katkı sağladılar. Bizde MKE Ankaragücü’nün Ankara’ya yakışır bir şekilde yönetilmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Kulübümüze hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İlçe Belediye Başkanlarımıza tekrar teşekkür etmek istiyorum. Biz spor kulübü olarak her zaman burada birleştirici ve herkese açık bir şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu kulüp Ankara’nın tamamının ortak kulübüdür. Buraya herkesin gelmesini istiyoruz, ilgilenmesini istiyoruz. Biz MKE Ankaragücü için bir milat olsun istiyoruz ve geldiğimiz günden itibaren de bu yönde çalışmalar yapıyoruz ve gecemizi gündüzümüze katarak sorunları teker teker aşmak için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Bu nedenle taraftarlarımızın talebi doğrultusunda başlatılan hatıra bileti kampanyasına sizlerinde destek olmasını talep ediyor, katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum. ” şeklinde konuştu.

Toplantıda söz alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş yaptığı konuşmada şunları ifade etti : “Sayın başkanlarım hepinize saygılar sunuyorum, afiyet olsun. Ankaralı başkanlar olarak MKE Ankaragücü’ne destek olmak hepimizin boynunun borcu. Zaten bütün arkadaşlarımız yardımcı oluyorlar.MKE Ankaragücü  hepimizin ortak değeridir. Ankara’nın en önemli markası, spordan öte bir anlamı var. Onun için yetkimiz dahilinde, kendi imkanlarımızla ne yapabilirsek MKE Ankaragücü’nü sırtlamaya, MKE Ankaragücü’ne sonuna kadar destek olmaya hazırız. Gönlümüz isterdi ki sabitlensin bu sene. Seneye daha hazır girelim. Transfer yasağı olması nedeniyle sezona talihsiz bir şekilde başladık. Sizler çok şükür transfer yasağını kaldırdınız.Transfer yasağı diğer rakipler karşısında eşit olmayan bir ortam ortaya çıkardı. Ama buna rağmen bugüne kadar iyi gelindi. Ben gene ümitliyim, inşallah el birliğiyle bu sene kümede kalıp, seneye daha iyi bir politikayla, alt yapısıyla MKE Ankaragücü’nü layık olduğu yere, hep birlikte getireceğiz.Kulübünüzün başlatmış olduğu hatıra bileti kampanyasına Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağımızı taahhüt ediyor, bu güzel toplantı için başta Kulüp Başkanı Fatih Mert olmak üzere tüm Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyor, toplantının MKE Ankaragücü’ne ve Ankara’mıza hayırlara vesile olmasını diliyorum. ”

Toplantıya katılım sağlayan ve söz alan diğer İlçe Belediye başkanlarımızda kulübümüzün başlatmış olduğu hatıra bileti kampanyasına destek olacaklarını ve MKE Ankaragücü için bundan sonra ellerinden gelen tüm desteklerini devam ettireceklerini söylediler.

Yapılan kahvaltılı toplantının ardından bir süre tesislerimizde incelemelerde bulunan başkanlarımız, daha sonra takımımızın yaptığı antrenmanı izlediler ve bugün doğum günü olan futbolcumuz Ante Kulusic’in doğum günü pastasını kestiler.

Renkli görüntülerin yaşandığı tesislerimizde, belediye başkanlarımız kalecimiz Ricardo Friedrich’e penaltı atışında bulundular.

Başkanımız Fatih Mert, toplantıya katılan tüm belediye başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederek, kulübümüz adına hediye takdim etti. Daha sonra tüm belediye başkanlarımız ve Yönetim Kurulumuz ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...