GenelHaberlerKurumsal Haber

Teşekkür Mesajı

19.03.2020 tarihinde, Gençlik ve Spor Bakan’ımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU başkanlığında yapılan yeni tip korona virüs (Covid-19) pandemisine ilişkin sportif tedbirlerin değerlendirildiği toplantıda futbol liglerinin ileri bir tarihe ertelendiği, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 28.05.2020 tarihli kararı ile Süper Lig müsabakalarının yeniden oynandığı ve 26.07.2020 tarihinde 2019-2020 Cemil Usta sezonunun tamamlandığı malumunuzdur.

Covid-19 pandemisi sürecinde kulüplerimiz tarafında birçok problem yaşanmış, birçoğu çözüme kavuşturulamamış, kulüplerimiz çok büyük yaralar almış ve bu durum ligimizde haksız rekabetlerin oluşmasına yol açmıştır.Ortaya çıkan olumsuz duruma duyarsız kalmayan Kulüpler Birliği Vakfı, 28.07.2020 tarihinde gerçekleştirdiği toplantıda, tüm Süper Lig kulüplerimiz oy birliği ile 2019-2020 sezonunda küme düşmenin uygulanmaması yönünde tavsiye kararı almış ve Türkiye Futbol Federasyonu’na yazılı olarak bildirmiştir.
Bu bağlamda, 29.07.2020 tarihinde, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU başkanlığında yapılan toplantıda, 2019-2020 Cemil Usta sezonunda küme düşmenin uygulanmaması kararı alınmış ve kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Haksız rekabet sonucu mağduriyet yaşayan kulüplerimizin mağduriyetlerinin giderildiğine inandığımız bu kararın alınmasına vesile olan, her platformda desteklerini hissettiğimiz Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, süreç içerisinde olumlu yaklaşımları ile güven ortamı oluşturmamıza yardımcı olan ve desteklerini esirgemeyen  Gençlik ve Spor Bakanı’mız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’na, alınan kararın oluşmasına katkı sunan  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Nihat ÖZDEMİR’e,Yönetim Kurulu üyelerine,  Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Sayın Mehmet SEPİL’e, ayrıca dayanışmanın, birlikteliğin, beraberliğin ve dostluğun en güzel örneğini sergileyen tüm Süper Lig kulüp başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor ve camiamız adına saygılarımızı sunuyoruz.

Saygılarımızla

MKE Ankaragücü Spor Kulübü

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...