HaberlerKurumsal Haber

BİLGİLENDİRME |

Spor Toto Süper Lig’in 27. Haftasında Eryaman Stadyum’nda karşı karşıya geldiğimiz Fenerbahçe maçında, Ankaragücü taraftarı olan Nurşah Koçyiğit, Passolig tarafından Engelli tribününe bilet yüklemesi yapılamadığı için stadyuma giriş yapamamıştır.

Öncelikle yaşanan bu konu ile ilgili MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak ciddi derecede üzüntü duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Yaptığımız görüşmeler sonucunda; taraftarımız Nurşah Koçyiğit maç günü stadyum çevresinde yer alan Passolig gişesine giderek Engelli tribünü için yükleme yaptırmak istemiş fakat Passolig sisteminde Engelli taraftarlar için ayrılan 25 Tekerlekli Sandalye yeri dolduğu için yükleme yapılamamıştır.

Güney Tribünü (Kale Arkası) önünde yer alan bölümde Ankaragücü taraftarı olan 15 ‘Tekerlekli Sandalyeli Engelli Seyirci’ ile Kuzey Tribünü (Misafir Tribün) önünde yer alan bölümde ise 10 ‘Tekerlekli Sandalyeli Engelli Seyirci’ karşılaşmayı takip etmiştir. Bu alanlardaki biletlerin maç günü sabah 09:15’te bitirdiği Passolig tarafından tarafımıza aktarılmıştır.

Yine bu karşılaşmada stadyum kapasitesi ile bağlantılı olarak 105 Engelli seyircinin karşılaşmayı izlediği ve bu rakam içerisinde yer alan Engelli seyirciler arasından yürüyebilen 80 seyirci Maraton tribününde karşılaşmayı takip etmiştir.

Engelli seyircilerin bilet yüklemelerinin sadece stadyum çevresinde yer alan Passolig gişesi tarafından akredite edildiği ve bu sezon oynanan diğer karşılaşmalarda Engelli tribününün %30 oranında dolduğu Passolig tarafından belirtilmiştir.

Bu bağlamda MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak Eryaman Stadyumu ile ilgili devir hakkı tarafımıza geçmediği için stadyum üzerinde söz sahibi olmadığımızı belirtmek istiyoruz.

Taraftarımız Nurşah Koçyiğit ile yaptığımız görüşme sonucunda kendisine yaşanan bu olay sonrası büyük üzüntü duyduğumuzu belirterek, en kısa sürede tesislerimizde ağırlamak istediğimizi aktardık. Önümüzdeki günlerde tesislerimizde ağırlayacağımız Büyük Ankaragücü taraftarı Nurşah Koçyiğit ile birlikte sevgi dolu fotoğrafların resmi sitemizden paylaşılacağını kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

“Tohum toprağa, Engelli topluma emanettir…”

MKE ANKARAGÜCÜ SPOR KULÜBÜ

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu