HaberlerKurumsal Haber

BİLGİLENDİRME |

Deplasman dönüşü yolculuğunda yaşadıkları trafik kazası sonucu, genç yaşlarında hayata gözlerini yuman, iki büyük Ankaragücü taraftarı olan Eren Açıkgöz ve Mert Turgut Çakır ile ilgili MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak hem maddi hem de manevi anlamda taraftarlarımızın ailelerinin yanlarında olacağımızı duyurmuştuk. Bu süreç içerisinde iki ailemiz ile gerekli görüşmeleri en başından itibaren gerçekleştirdik.

Bilindiği üzere, kederli ailelerimizin acısını bir nebze olsun dindirmek amacı ile yönetim kurulu tarafından, vefat eden kardeşlerimizin ailelerine maddi destek sağlanması kararlaştırılmıştır. Bu karar sonrası bilgi kirliliğini gidermek amacı ile zorunlu olarak bilgilendirme adı altında açıklamalar yaptığımız için büyük bir üzüntü duyduğumuzu ve bu bağlamda ailelerimizden özür dilediğimizi belirtmek istiyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptığımız son görüşme sonrası, Spor Toto Süper Lig’in 29. Haftasında kendi sahamızda oynayacağımız Konyaspor maçı öncesinde, iki ailemiz için yapılacak desteğin sonuçlandırılacağını duyuruyoruz. Ayrıca, Türkiye Futbol Federasyonu da önümüzdeki hafta içi bu konu ile ilgili toplantı düzenleyecek olup, gerekli yardımı ailelere aktaracaktır.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak verilen söz doğrultusunda Konyaspor maçı öncesi her iki aileye de ailelerimizin belirledikleri evlerin ücretleri yatırılacaktır. Ev ücretleri ailelerimizin banka hesap numaralarına gönderilecektir. Aynı zamanda bu desteğimiz ev ile sınırlı olmayıp, Ankaragücü camiasına yakışacak şekilde kederli ailelerimize maddi anlamda da desteğin sağlanacağı kamuoyuna duyurulur.

Daha önce çeşitli sosyal ve bireysel yardım kampanyaları ve taraftarlarımız ile ilgili maddi sorunlarda, MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak her zaman taşın altına elimizi koymuş ve hem maddi hem de manevi anlamda yanlarında olduğumuzu belirterek birçok destek de bulunmuştuk. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de her türlü sosyal ve bireysel yardım kampanyalarının içerisinde olarak, Ankaragücü camiasına yakışacak şekilde destek olacağımızın bilinmesini isteriz. Ankaragücü ‘Vefa’nın’ adıdır!

MKE ANKARAGÜCÜ SPOR KULÜBÜ

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...