HaberlerKurumsal Haber

Eryaman Stadyumu hizmete açılıyor

Yapımı devam eden Eryaman Stadyumu Spor Toto Süper Lig’de 19. haftada oynayacağımız Aytemiz Alanyaspor maçı ile birlikte hizmete açılacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Özhaseki ve Başkanımız Mehmet Yiğiner, yapımında sona yaklaşılan Eryaman Stadı’nda incelemelerde bulundu.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu incelemede yaptığı konuşmada, “17 yıl Cumhurbaşkanımızın önderliğinde sporda devrim dolu yıllar, bu devrim dolu yılların bir parçası olarak şu an Ankara Eryaman Stadındayız, dört dörtlük bir stadı da 28 Ocak Pazartesi günü; Ankaragünün ev sahipliğinde Alanyaspor karşılaşmasına ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin en modern tesislerine sahip yeni dönemde sporumuzu daha iyi yerlere ulaştıracağız. Teknik konulardaki takibi ve öncülüğü ile sayın Cumhurbaşkanımızın çok emekleri var ona teşekkür ederiz. ” dedi.

Mehmet Özhaseki ise burada yaptığı konuşmada, Ankara’nın gururu ve en önde gelen takımının Ankaragücü olduğunu ifade ederek, “Bir taraftan içimizi yakan bir olay vardı. Ankaragücü aylardır içeride maç yapamıyordu. Ankara seyircisinin bir kısmı gidiyor bir kısmı gidemiyor ve Ankaragücü başkentte maç yapamıyor böyle bir zorluk vardı. Güzel bir eser çıkmış ve yapanların eline sağlık. Gelinen noktada bir takım ihtilaflar vardı bu ihtilaflar çözülemediği için Bakanlığımıza teslim edilemiyordu. O zaman da Bakanlığımız teslim alamadığı için stadın eksiklerini belirleyemiyor ve maç veremiyordu. Geldiğimiz noktada müteahhit firmamız eksikleri tamamladı ve Bakanlığımıza teslim etti. Artık Ankaragücü’ne destek verme sırası, Ankaralının takımını en üst sıralarda görmesi hakkıdır. Ankara’daki bütün takımlar bu stadı kullanacak. O da çimin durumuna göre, çim haftada bir maç kaldırır ya da iki maç kaldırır federasyonumuz bununla ilgili düzenlemeyi yapacak” diye konuştu.

Benzer İçerikler

Close