Futbol ŞubeHaberler

Korcan Çelikay: “Beşiktaş maçı çok özel bir maç değil”

Profesyonel A takım kaptanlarımızdan Korcan Çelikay, Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programına soruları yanıtladı. Takımımızın 12 haftalık performansını ve kişisel hedefleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Ankaragücü bir diriliş yaşadı” diyen Çelikay, Beşiktaş ile karşılaşacağımız maça da değindi ve hedefin 3 puan olduğunu vurguladı.

“Ankaragücü bir diriliş yaşadı”

2 sene öncesine gitmem gerekiyor. 2 sene önce devre arasında gelmiştim. Yine şampiyonluğa oynayan bir takım vardı. TFF 1. Lig’e çıktı. Daha sonra yine başarılı olduk ve Süper Lig’e çıktık. Ben de Ankaragücü’ndeyim. Kısa sürede böyle başarılar yakaladık. Ankaragücü gibi bir kulüpte olmaktan mutluyum. Artık yeniden bir diriliş yaşadık.

Milli aralar bizi olumsuz etkilemiyor”

Milli aralar yüklemeyle geçiyor. Günde çift antrenman yapıyoruz. Normal maç haftasında yapamayacağımız antrenmanlar yapıyoruz. Bu hafta da öyle oldu. Beşiktaş maçı haftasında normale döneceğiz. Milli arada biz yoğun çalışıyoruz. Bu da çok faydalı oluyor. Bir düzen, tempo tutturuluyor. O boşlukta belki takımlar bir konsantrasyon kaybı yaşıyor. Bizim için şu ana kadar öyle olmadı. Öyle olmaz diye düşünüyorum.

İsmail Kartal sıcak bir insandır”

İsmail Kartal dışarıdan sıcak görünmez ama onunla çalıştığınızda anlarsınız. İşini iyi yapıyor. Sıcak bir insandır. Günde çifte antrenmanla pestilimizi çıkarıyor (gülerek) ama neticesini alıyoruz. Faydasını görüyoruz. Normalde futbolcular sitem eder ama bize katkı veriyor. Biz hoca ne derse onu yapıyoruz. Aklımızda bir soru işareti yok. Hocamızla aramızda iyi bir iletişim var.

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...