HaberlerKurumsal Haber

Mektebim Koleji’nin düzenlediği söyleşiye katıldık

Futbolcularımız; Michal Pazdan, Dever Orgill, Tyler Boyd, Kaan Uykur ve kalecimiz Altay Bayındır ile birlikte kaleci antrenörümüz Murat Türksoy ve Basın ve İletişim Sorumlumuz Uğur Engin, ‘Yaşamkent Mektebim Koleji’ tarafından düzenlenen söyleşiye katıldı.

Oldukça keyifli bir ortamda gerçekleşen söyleşide futbolcularımız, öğrencilerin sorduğu soruları içtenlikle cevaplandırdı. İlk kez bu tür bir organizasyona katıldıklarını vurgulayan yabancı futbolcularımız ise öğrencilerin kendilerine karşı gösterdikleri ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını belirttiler.

Milli kalecimiz Altay Bayındır’a ilköğretim öğrencisi olan bir Ankaragücü taraftarının sorduğu soru ise oldukça renkli anlara sahne oldu. Genç öğrenci, “Altay ağabey bende senin gibi kaleci olmak istiyorum. Sen kaleci olmaya nasıl karar verdin? İçgüdülerinle mi hareket ettin? Yoksa seni birisi mi yönlendirdi?” şeklinde soru yöneltti. Altay Bayındır’ın bu soruya verdiği cevap ise; “Ben aslında futbolcu olarak başladım. Antrenman esnasında defans olarak oynarken bir anda antrenörümüz beni yanına çağırdı ve bana ‘hadi Altay senin fiziğin iyi sen geç kaleye’ dedi. Daha sonra eve gittiğimde anneme bir soru sordum. Anne sence ben kaleci mi olmalıyım yoksa oyuncu mu dedim. Annemde, ‘oğlum futbolcular çok koşuyor birde çok sakatlanıyorlar. Sen en iyisi kaleci ol oğlum’ dedi. Bende o gün kaleci olmaya karar verdim ve ne mutlu bana ki şu an Ankaragücü gibi büyük bir camianın kalesini koruyorum” şeklinde oldu. Bu cevabın ardından tekrar söz hakkı alan genç taraftarımız ise “Altay ağabey eğer bende senin gibi annemi dinlersem futbolu bırakmak zorunda kalırım. Çünkü annem basketbol oynama mı istiyor” dedi. Genç taraftarımızın verdiği bu cevap uzun süre salonda bulunan herkesi gülme krizine soktu.

Söyleşi bitiminde oyuncularımız ile hatıra fotoğrafı çekinen öğrenciler daha sonra oyuncularımızdan imza alarak bundan sonra Ankaragücü maçlarına gelmek istediklerini belirttiler.

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...