Amatör BranşlarHaberler

MKE Ankaragücü Güreş Takımımız Üçüncü Oldu!

Geçtiğimiz hafta sonu Konya’da düzenlenen Sümer Koçak U23 Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası’nı şampiyon olarak tamamlayan takımımız, bu hafta sonu Çankırı’da düzenlenen ve 34 takımın katıldığı Ömer Topuz Büyük Kadınlar Türkiye Şampiyonası’nı topladığı 100 puanla üçüncü sırada tamamladı.

50 kilo sıkletinde Emine Çataloğlu ikinci, Fatma Kızmaz üçüncü olurken aynı sıklette Zeliha Alsan onuncu olarak takımımıza puan kazandırdı.

53 kilo sıkletinde Şeyma Kızmaz beşinci, 55 kiloda Esra Diren dokuzuncu olurken 62 kiloda Sevda Sarıgün ve 59 kiloda Songül Aydemir beşinci oldu.

65 kilo sıkletinde Seda Başgöl, 68 kiloda Ayşe Erkan üçüncü olarak madalya kazanırken, 68 kiloda Nazmiye Budak sekizinci, 72 kiloda Tülin Öztürk beşinci, 76 kiloda Münevver Atlı sekizinci oldu.

U23 Türkiye Şampiyonası’nda 57 kiloda şampiyon olan sporcumuz Nazar Kaya geçirdiği ağır gribal enfeksiyon nedeniyle doktor raporu ile maçtan çekildi.

Bu sonuçlarla takımımız topladığı 100 puanla, 34 takımın katıldığı Ömer Topuz Büyük Kadınlar Türkiye Şampiyonası’nı üçüncü sırada tamamladı.

Başarılarıyla göğsümüzü kabartan sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ederiz.

 

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...