HaberlerKurumsal Haber

Mülteci çocuklardan, Başkanımız Fatih Mert’e özel hediye

 

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin (SGDD-ASAM) 2016 yılından bu yana ortaklaşa yürüttüğü “Al-Farah (mutluluğum) Çocuk ve Aile Destek Merkezleri’nde eğitim gören çocuklar, bir aylık el emeği sonrasında mozaik taşlardan yaptıkları Ankaragücü logosunu Başkanımız Fatih Mert’e hediye etti. 

 

Koronavirüssalgını tedbirleri kapsamında kurslara gidemeyen çocuklar, Ankaragücü logolu tabloyu evlerinde hazırladı. Mozaik taşlardan yapılan ve bir ayda tamamlanan Ankaragücü logosunu, çocuklar adına SGDD-ASAM Kurumsal İletişim Birimi hediye etti.

 

Geçtiğimiz günlerde Ankaragücü’ne destek için başlattıkları “Hatıra Bilet” kampanyası çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve ilçe belediye başkanları ile bir araya geldiklerini belirten Başkanımız Fatih Mert, “Kulübümüzü yaşatmak adına çok önemli bir proje başlattık. Sağolsun, değerli belediye başkanlarımız bu konuda bize büyük bir destek verdi. Organize ettiğimiz buluşma sonrasında da kulübümüze destek olacaklarının sözünü aldık. Tüm şehrin Ankaragücü için kenetlendiği şu ortamda mülteci çocuklardan gelen bu hediye beni çok mutlu etti. Çok güzel bir eser ortaya çıkarmışlar. Mozaik taşlardan böyle bir şey yapmak sabır ve yetenek ister.Bizde ülkelerini terk etmek zorunda kalan çocuklara elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. İyi bir eğitim ve uygun şartlar sunulursa aralarından çok sayıda yetenekli sporcu çıkacağına inancım tam. İnşallah ileride Türkiye’ye yaptıkları katkılarla adlarını duyururlar. Kendilerine böyle bir hediyeyi hazırladıkları için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

 

SGDD-ASAM Kurumsal İletişim Birim Sorumlusu Burç Tuna da, Ankaragücü’nün Başkent’in en önemli markalarından biri olduğunu belirterek, asırlık çınarın geçen sene de çocuklara kapısını açtığını hatırlattı. Tuna, “Geçen sene 1. Lig’den Süper Lig’e çıkıldığı dönemde de çocuklarla birlikte kulübü ziyaret etmiştik. Tüm sporcular tek tek onlarla tokalaştı. O çocukların çoğu hayalini kurdukları yeşil çimleri ve futbolcuları ilk kez görmüştü. Duygusal anlar yaşandı. Öğrendikleri Ankaragücü marşıyla da asırlık çınara destek verdiler. O ziyaretin ardından futbolcular tarafından gösterilen ilgi nedeniyle mutlu olan çocuklar, aldıkları mozaik eğitimi sonucunda Ankaragücü’nün logosu yapmaya karar verdiler” dedi.

 

Başkanımız Fatih Mert, koronavirüs tehdininin sona ermesinin ardından mülteci çocukları kulüpte konuk edeceğini ve Al-Farah Çocuk ve Aile Destek Merkezi’ni ziyaret ederek çocuklarla futbolcuları bir araya getireceğini söyledi.

 

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...