Futbol ŞubeHaberler

Oyuncumuz Alper Potuk Hakkındaki Habere Özür ve Düzeltme Talep Ediyoruz!

www.fotomac.com.tr web sitesi ve sosyal medya platformlarından;

https://www.fotomac.com.tr/galeri/superlig/ankaragucu-maci-sonrasi-olay-sozler-alper-potuk-maci-satmis/ (Erişim Tarihi: 18.10.2020) url adresi ile paylaşılan yazı ve yapılan haber, kamuoyunu yanıltan bir başlık ile yayımlanmıştır.

Kamuoyunu bilgilendirme görevi kamusal bir görev olup, bu görevin hukuk kuralları, basın meslek ilkeleri çerçevesinde yürütülmesi gerekmektedir. Yazı yayımlanırken, yazının içeriği ile başlık arasında kamuoyunu yanlış yönlendirmeden ve haber içeriğine uygun yayım yapılmalıdır.

Ancak kim olduğu dahi anlaşılamayan bir kişinin sosyal medya platformlarından birinde yapmış olduğu kişisel açıklamasını manşetinde yer verip haber içeriğinde müsabakaya dair bilgi vermek suretiyle kamuoyunda bir algı oluşturulmak istenmiştir.  Kamuoyu, başlık ve haber içeriğinde yapılan tezat düzenleme ile yanlış yönlendirilmiştir.

Futbolcumuz hakkında hakaret içeren açıklamada bulunan kişi ve kişilerce ayrıca gerekli yasal yollara başvurulacak olup, haberin basın meslek ilkelerine uygun olarak yayımlanmaması sebebiyle gerek kulübümüz gerek ise futbolcumuz adına yasal yollara başvurulacağını bildiririz.

Bu amaçla, yasal yollara başvurumuz öncesinde, yapılan yayım nedeniyle yayımcı kuruluştan bir açıklama, özür ve düzeltme talep ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

İsmail Atasoy
MKE Ankaragücü Gençlik ve Spor Kulübü
Basın Sözcüsü

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...