HaberlerKurumsal Haber

PFDK’dan kulübümüze ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 04.10.2018 tarih ve 17 sayılı toplantısında almış olduğu karar gereği, geçen hafta oynadığımız Antalyaspor müsabakasında meydana gelen olaylar nedeniyle kulübümüze kart bloke ve para cezası verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi :

“MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, 01.10.2018 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ – ANTALYASPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan GÜNEY KALE ARKASI TRİBÜN A,B,C,D,E blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 20.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...