Futbol ŞubeHaberler

Sportif Direktörümüz Adnan Erkan: “Ankaragücü tekrar küllerinden doğdu”

Sportif Direktörümüz Adnan Erkan, Erzurum Kampında Anadolu Ajansı’na değerlendirmelerde bulundu.

Sportif Direktörümüz Adnan Erkan, şampiyonluğa oynayan takımlar arasında yer almamızın gerektiğini belirterek, “Ankaragücü 2. Lig’e kadar düştü. Birçok takım bu zamanlarda yok oldu ama Ankaragücü tekrar küllerinden doğdu” dedi.

“İyi bir oyuncu kadrosu yakaladık”

Geçen sezon büyük katkılar sağlayan diğer futbolcuları da tekrar takımmıza kazandırma çabasında olduklarını ifade eden Erkan, şunları kaydetti:

“Takımda iyi bir oyuncu kadrosu yakaladık. Bunda yönetim ve diğer birimlerin önemli katkısı var. Sonuçta Ankaragücü büyük bir camia ve bu badireyi atlattı. Şimdi her sene üzerine koyarak daha sıkıntısız gitme sürecini planlıyoruz. Ekonomi burada çok önemli. Ankaragücü olarak o başarılı kadroyu korumak için çaba sarf ediyoruz. Kongre sürecinden sonra eksik bölgelere oyuncular alınacak.”

Erkan, beğenilen ve hemen anlaşılması gereken futbolcular olduğunu belirterek, belli bir kadro zenginliğine ulaşmak istediklerini dile getirdi.

Takımdan ayrılan futbolculara da değinen Sportif Direktörümüz Adnan Erkan, “Geçen seneki o başarılı kadrodan Tyler Boyd ve Sacko ayrıldı. Bunun dışında Pinto ile görüşmelerimiz devam ediyor. O, bu süreçte takımımıza katılırsa büyük ölçüde kadroyu korumuş olacağız. Transferi açtıktan sonra o bölgelere daha iyi arkadaşları alıp kadro derinliği ile lige başlamak istiyoruz.” diye konuştu.

“Ankaragücü ligde her zaman belirleyici takım olmalı”

Adnan Erkan, kulübümüzün Türkiye’nin en köklü kulüplerinden olduğunu ve kendilerinin de bu yapı içerisinde gururla yer aldıklarını vurguladı.

Kulübümüzün çok zorlu bir süreç atlattığını kaydeden Erkan, “Ankaragücü 2. Lig’e kadar düştü. Birçok takım bu zamanlarda yok oldu ama Ankaragücü tekrar küllerinden doğdu. Bu süreçte kulüp başkanı Mehmet Yiğiner’in katkısı olduğuna yürekten inanıyorum. Oradan hızla yukarılara çıktık. Ankaragücü ligde her zaman belirleyici takım olmalı. Hatta şampiyonluğa oynayan yukarıların takımı olmalı. Önümüzdeki dönem doğru planlama ile bütün dinamikleri harekete geçirerek yukarıların takımı olabiliriz diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Mali problemlerin her kulüp için sorun olduğuna işaret eden Sportif Direktörümüz Erkan, son zamanlarda bu konuda kulüpleri rahatlatacak düzenlemelerin yapıldığını belirtti.

Mali düzenlemelerden en sağlıklı şekilde yararlanma düşüncesinde olduklarını aktaran Adnan Erkan Erkan, “Oluşabilecek bütün avantajları kulübümüzün ve camianın lehine kullanarak artık hakikaten bir daha sıkıntı yaşamayan, bu badireleri atlatmış ve kendini buralardan soyutlamış, daima yukarıları hedefleyen bir takım olmanın çabası içinde olacağız.” diye konuştu.

Benzer İçerikler

Close