Amatör BranşlarHaberler

Sultanlarımız Türkiye Şampiyonu!

Konya’da düzenlenen Sümer Koçak U23 Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası’na Fevzi Çakmak antrenörlüğünde katılan takımımız, şampiyonayı 1 altın, 2 gümüş, 3 bronz madalyayla ve topladığı 130 puanla şampiyon olarak tamamladı.

50 kilo sıkletinde Zeliha Alsan dokuzuncu olurken, aynı sıklette Fatma Kızmaz üçüncü olarak bronz madalyaya hak kazandı.

53 kiloda finale yükselen Şeyma Kızmaz gümüş madalya kazanırken, 55 kiloda yarışan sporcumuz Esra Diren şampiyonayı yedinci olarak tamamladı.

57 kilo sıkletinde sporcumuz Nazar Kaya Türkiye şampiyonu olarak altın madalyaya hak kazandı. 59 kiloda yarışan sporcumuz Songül Aydemir şampiyonayı üçüncü olarak tamamlarken gümüş madalyanın sahibi oldu.

65 kilo sıkletinde Seda Başgöl şampiyonayı beşinci olarak tamamlarken, 76 kiloda Irmak Tutku Şahin onuncu oldu.

68 kiloda finale kalan sporcumuz Ayşe Erkan ikincilik derecesiyle gümüş madalyaya hak kazanırken, 72 kiloda Tülin Öztürk bronz madalya kazandı.

Sporcularımızın bu dereceleri neticesinde 130 puan toplayan takımımız, 30 takımın katıldığı Sümer Koçak U23 Kadınlar Türkiye Şampiyonası’nı en yakın rakibine 20 puan fark atarak şampiyon olarak tamamladı.

Başarılarıyla göğsümüzü kabartan sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ederiz.

 

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...