HaberlerKurumsal Haber

‘Tek Yürek İmalat-ı Harbiye’ Filmimizin Galası Yapıldı

Kulübümüzün, İmalat-ı Harbiye döneminden başlayan hikayesini konu alan “Tek Yürek İmalat-ı Harbiye” filmimizin galası yapıldı.

Gişe ve yayın gelirinin %80’inin kulübümüze aktarılacağı, 10 Mart Cuma günü vizyona girecek film öncesi düzenlenen galaya, Başkanımız Sayın Faruk Koca, yönetim kurulu üyelerimiz, eski başkan ve yöneticilerimiz, film ekibi, spor, sanat ve siyaset camiasından çok sayıda davetli katıldı.

Yönetmen koltuğuna oturarak filmin ilk sahnesini çeken başkanımız Sayın Faruk Koca, gösterimden önce yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 1 yıl içinde senaryo ve film çekimi ile ilgili çalışmalar tamamlandı. Bugün filmin galasının düzenlenmesinden ve ayın 10’unda vizyona girecek olmasından dolayı mutluyuz. Bir ay önce yaşanan olumsuz gelişmeler Türkiye’nin moralini bozdu. İnşallah bu filmin mesajı gelecekle ilgili umutlarımızı artırır. Bu film Kurtuluş Savaşı’nda bir milletin tek yürek olup neler başardığını gösterdi. Yaşadığımız depremden sonra yine bu millet çok olumlu bir adım atarak tek yürek oldu. Biz altı ay önce filmin adını Tek Yürek İmalat-ı Harbiye olarak belirlemiştik. Yaşadığımız felaketten sonra da tek yürek başlığı altında birleşmenin pozitif etkisini gördük. Bu film gerçekten bir milletin yoktan nasıl var oluşunun gösteriyor ve gerçek hikayelerden yola çıkılarak yapıldı” ifadelerini kullandı.

Filmin yönetmeni Serdar Çetinkaya filmde tek yürek olmanın hikayesinin anlatıldığını belirterek, “Ankaragücü memleketin takımı aslında. Memleketin kuruluşunda önem arz ediyor. Futbolcuların kurtuluşta ciddi bir katkısı var. Takım olarak topyekun kurtuluş savaşına katılan tek kulüp Ankaragücü. Günümüzde geçen hikayede de kanser olan bir çocuğu yaşatmak için verilen mücadeleyi aktarıyoruz” dedi.

Filmin yapımcısı ve oyuncularından olan Esat Deniz Abdaloğlu ise filmde bir arada olmanın, birlik olmanın önemine değindiklerini belirtti.

Filmin oyuncularından Ceyhun Fersoy ve Sedef Şahin de filmde Ankaragücü tarihini anlatmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Düzenlenen gala töreninin ardından film, başkanımız Sayın Faruk Koca, film ekibi ve davetliler tarafından seyredildi.

 

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...