Futbol ŞubeHaberler

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal: “Amacımız Ankaragücü’nü en iyi yerlere getirmek”

Spor Toto Süper Lig’in 3. haftasında karşılaşacağımız Trabzonspor maçı öncesi Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Beştepe Tesislerimizde basın mensupları ile bir araya geldi.

Trabzonspor maçının zor bir maç olacağını belirten Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Galatasaray maçında şanssızlıklarla karşılaştık, Alanya’da güzel bir mücadele ile zor bir rakip olan Alanyaspor’u mağlup ettik. Trabzonspor, özellikle topla becerisi yüksek oyunculara sahip. Biz de kulvarları nasıl kapatabiliriz, evimizde puan ya da puanları nasıl alabiliriz, bunun çalışmasını yapıyoruz. Trabzonspor maçına en iyi şekilde hazırlanıp, kazanmak istiyoruz. Kazanamasak da maçtan puan alarak ayrılma hedefindeyiz.” dedi.

“Aralıksız çalışmalara başladık”

 Yeni gelen transferlerin tempoya ayak uydurması için sıkı çalıştığını belirten İsmail Kartal, “Hala 1-2 yerde eksiğimiz var. Kulübün imkanları dahilinde transfer yapabiliriz. Eğer alamazsak da devreye kadar böyle devam edeceğiz. Alanyaspor maçından sonra kimseye izin veremedik. Kurban Bayramı olsa dahi sorumluluklarını bilen insanlar olarak çalışıyoruz. Maçtan sonra hemen antrenman yaptık ve bu çalışmaya yeni gelen arkadaşlar da katıldı. Durmadan çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Dünyada en zor iş insan yönetmektir”

 Kur farkından dolayı kulüplerin zor durumda olduğunun altını çizen Kartal, “Türkiye’de transfer yapmak zorlaştı. Artık transferin eskisi kadar kolay yapılmadığını görüyoruz.” dedi.

Ankaragücü’nün ekonomisini zora sokmayacak transferler yaptıklarını belirten Teknik Direktörümüz İsmail Kartal;

“On tane oyuncu alırsınız, 6-7’si istediğiniz gibi olursa başarılı olursunuz. Ayrı dilden, ayrı dinden, ayrı kültürden gelen insanlarla birlikte çalışıyorsunuz. Yeni isimlerin birbirinin kültürüne alışması, yeni gelinlerin Türkiye’deki sisteme uyum sağlamaları zaman alabiliyor. Dünyada en zor iş, insan yönetmektir. Futbolda da birini karakter ve oyun olarak tanımak için en az 6 aya ihtiyaç var. Umuyorum biz de transfer ettiğimiz isimlerden kısa sürede maksimum seviyede faydalanırız. Yeni transferlerden hazır olan da var olmayan da. Yeni isimler, ekstra antrenmanlara çıkıyor. Onları da takımın seviyesine getirmeye çalışıyoruz. Bir yandan da taktik antrenmanlarla oyun felsefemizi aktarmaya çabalıyoruz.

“Umarım en iyi yerde oluruz”

 “Transferde çok oynaklığı olan bir dönemdeyiz. Biz, sakinliğimizi koruyarak en doğru isimleri almaya çalışıyoruz. Bizim de mutlaka hatalarımız olacak. Bunları en az şekilde yapmak istiyoruz. Her maçımızda Ankaragücü’ne yakışan şekilde olmalıyız. Yeni kurulmuş bir takımız ve geçiş dönemindeyiz. Bu sürede bir şeyleri oturtmak gerekiyor. Herkes çok çalışıyor ve elimizden gelenin en iyisini vermeye çabalıyoruz. Lig sonunda yerimizi kestiremiyorum. Umarım en iyi yerde oluruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“3-4 hafta sonra daha tempolu olacaktır”

 “2 haftası geride kalan Spor Toto Süper Lig ile ilgili düşüncelerini de açıklayan Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Lig temposunu henüz bulamadı. Maçlar düşük tempoda oynanıyor. Hava sıcaklığının, topun oyunda az kalışının ve kamp yorgunluğunun buna sebep olduğunun altını çizen Kartal, “Özellikle kamp dönüşü yorgunluğunu hemen hemen kimse üzerinden atamadı. 3-4 hafta sonra daha tempolu bir lig bizi bekliyor diye düşünüyorum.” diye konuştu.

 

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...