HaberlerKurumsal Haber

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Taraftarlarımız sabırla takımlarına sahip çıksın”

Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında Çaykur Rizespor ile deplasmanda karşılaştığımız müsabaka sonrası yaptığım değerlendirmeler bir kısım çevre tarafından farklı yerlere çekilmiştir.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü, başkanıyla, yönetimiyle, teknik ekibiyle, futbolcusu ve taraftarıyla bir bütündür ve bu bütünlüğü bozmaya da kimsenin gücü yetmeyecektir.

Yaptığım yerinde ve doğru değerlendirmelere kimse farklı anlamlar yükleyerek deyim yerindeyse bulanık suda balık avlamaya çalışmasın. Bugüne kadar verdiğimiz mücadele ve bundan sonra da aynı kararlılıkla vereceğimiz mücadele ile tüm çabaları boşa çıkarmasını biliriz.

Futbol taraftarla güzelleşir, taraftarın coşkusu sahada ter döken futbolcuları ateşler, onları olumlu yönde motive eder. Bu yüzden muhteşem taraftarımıza her zaman 12’inci adamımız deriz.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü’nden teklif aldığımda burayı tercih etmeme neden olan etkenlerden birisi de muhteşem Ankaragücü taraftarlarıydı. Taraftarlarımızın coşkusu, takımlarına gönülden bağlılığı ve her zaman her yerde takımlarını desteklemeleri takımımıza olumlu yönde etki ediyor.

Sağ olsunlar geldiğim günden bugüne beni ve takımlarını yalnız bırakmayarak, desteklerini bizlerden esirgemediler. Ben de elde ettiğimiz her galibiyet sonrası galibiyeti öncelikle taraftarlarımıza armağan ederek onların da elde edilen başarıda pay sahibi olduklarını dile getirdim. Onlar benim ne kadar samimi ve dürüst olduğumu biliyorlar ve beni sevip güvendiklerini de her fırsatta söylüyorlar. Ben de onları seviyor ve güveniyorum.

Taraftarlarımızla birebirde yaptığımız sohbetlerde her şart ve koşulda tek yürek olup birlikte başarmaya söz verdik.

Taraftar futbolun olmazsa olmazı ve futbol oyununun en önemli parçasıdır. Ben taraftarlarımızdan yalnızca takımlarını desteklemelerini istiyorum. Onların tribün şovları, takımlarına olan inançları, coşkulu tezahüratları bizim için çok çok önemli.

Futbolda bazen kötü oynarsınız, geriye düşersiniz ya da maç berabere devam ederken devreye taraftar girer ve tezahüratlarıyla takımı ateşler, oyunun pozitif yönde değişmesine etki eder.

Tekrar söylüyorum taraftarlarımızdan takımları lehine tezahüratlar yaparak sahada ter döken futbolcularımıza coşkuyla her zamanki gibi destek olmalarını istiyorum. Rakip takım taraftarlarına verilebilecek en güzel cevap takımın sahada skor alması ve taraftarlarında takımı desteklemesidir..

Taraftarlarımızın içinde bulunduğu durumu ve yaşadıkları duygu yoğunluğunu anlayabiliyorum. Bizler sahada mücadele ederken zaman zaman alın terimizin karşılığını alamıyoruz. Özelikle son haftalarda yaşanan hakem hataları ve hakemlerin VAR’a gitmemeleri sonucu haksız puan kayıpları yaşadık.

Antalyaspor ile oynadığımız karşılaşmada yediğimiz golde serbest vuruşa hükmedilen pozisyonda el yoktu, Antalyasporlu oyuncunun ceza sahası içerisinde topa elle müdahalesi dokuz kusurlu hareketten biri ve penaltıydı. Yine aynı müsabakada Kenan Özer’in ayağına basılması kırmızı kartı gerektiriyordu.  Konyaspor müsabakasında maç 0-0 devam ederken El Kabir’e ceza sahası içerisinde yapılan pozisyon yüzde yüz penaltıydı. Beşiktaş maçında maç 0-0 devam ederken Pinto’ya yapılan hareket de penaltıydı. Çaykur Rizespor maçında aleyhimize olmayan bir penaltı verildi ki bu pozisyonda müsabakanın hakemi VAR’a bile gitmeye gerek duymamdı. Bu anlamda ciddi puan kayıpları yaşadık. Yaşanan hatalar olmasaydı şuan ligdeki sıralamamız daha yukarılarda olacaktı.

Gerek başkanımız gerek yönetim kurulumuz gerekse ben yapılan hatalar karşısında tepkisiz kalmıyor, hakkımızı aramak için açıklamalarımızla girişimlerimizle elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.

Taraftarlarımız sabırla takımlarına sahip çıksın, ceza alıp seyirden men edilecekleri olaylardan uzak dursunlar. Bizlere güvensinler. Ben ve teknik ekibimin tek gayesi Ankaragücü’nü başarıya taşımaktır. Bundan başka bir düşüncemiz yoktur. Ankaragücü çok daha iyi yerlere gelecek. Biz buna inanıyoruz ve bu doğrultuda çalışıyoruz.

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...