HaberlerKurumsal Haber

TFF Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi ve Yönetim Kurulu Üyeleri Tandoğan Tesislerimizi Ziyaret Etti

TFF Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi ve Yönetim Kurulu üyeleri, Altyapı Akademileri Projesi kapsamında “Altyapı Akademilerinde Türkiye Modeli” oluşturmak ve sürdürebilmek adına gerçekleştirdikleri toplantı programları çerçevesinde Tandoğan Tesisleri’mizi ziyaret etti.

Başkanımız Sayın Faruk Koca ve Yönetim Kurulu Üyeleri’mizin ev sahipliğinde yapılan toplantıda Altyapı Sorumlumuz Ümit Turmuş, TFF Yönetimi’ne bir sunum yaptı.

Gerçekleştirilen ziyaretin ardından TFF Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi ve Başkanımız Sayın Faruk Koca basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kulüplere altyapı hakkında çağrıda bulunan TFF Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi, “Barcelona Başkanı Joan Laporta diyor ki; ‘Biz oyuncu yetiştiririz, Altın Top ödülü alır. Real Madrid ise o oyuncuları transfer eder.’ Biz Türk futbolu olarak oyuncu yetiştirmeliyiz. Oyuncu havuzumu geliştirmeliyiz. Kulüplerimiz, Ajax gibi her yıl A Takım’a en az 2 genç oyuncu vermeli. 85 milyon nüfusumuz var. Çok değerli oyuncular çıkacaktır, yeter ki helva yapmayı bilelim.” dedi.

TFF Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ziyaretleri için teşekkür eden Başkanımız Sayın Faruk Koca, “Futbolun paydaşlarının bütününü harekete geçirmeden futbolun kalitesini ve marka değerini arttırmamız mümkün değil. Bunu gerçekleştirirken futbol akademilerinin gelişmesi olmazsa olmazdır. Bu kapsamda federasyonun Anadolu’nun her bölgesini ziyaret etmesini, Anadolu’daki potansiyeli harekete geçirmek anlamında önemli bir destek olarak görüyor ve önemsiyoruz.” dedi.

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Loading...