HaberlerKurumsal Haber

Var mı yok mu?

Atiker Konyaspor ile deplasmanda oynadığımız ve 2-0 kaybettiğimiz müsabakaya üzülerek belirtmeliyiz ki maçın kaderine etki eden hakem hataları damga vurmuştur.

Karşılaşmanın hakemi Suat Arslanboğa, ikili mücadelelerde tüm takdir haklarını rakipten yana kullanmış, karşılaşmanın ikinci yarısında müsabaka 0-0 golsüz eşitlikle devam ederken oyuncumuz Mostapha El Kabir’e ceza sahası içerisinde arkadan yapılan sert müdahaleyi penaltı olarak değerlendirmeyerek maçın kaderine etki etmiştir.

Mostapha El Kabir’e 57’inci dakikada ceza sahası içerisinde arkadan yapılan sert müdahale dokuz kusurlu hareketten biri ve yüzde yüz penaltıdır. 

Hakem Suat Arslanboğa, pozisyonu penaltı olarak değerlendirmediği gibi ‘VAR sistemine de gitmeyerek verdiği kararla maçın kaderine etki etmiştir.

Kulüp Başkanımız Sayın Mehmet Yiğiner, Türk futbolunun gelişmesi ve futbolda adaletin sağlaması adına her platformda VAR sisteminin gerekliliğini savunmuştur. 

Karşılaşmanın hakemi bu tip kritik pozisyonlarda VAR sistemine gitmiyorsa ve bundan sonrada aynı hatalar tekrarlanırsa sistem çöker ve akıllarda soru işaretleri kalır!

Hakemin işi saha içerisinde futbol oyun kuralları çerçevesinde müsabakayı oynatmak ve verdiği kararlarla adaleti sağlamaktır. Bu müsabakada Suat Arslanboğa adaleti sağlamak yerine adaletsiz bir yönetim anlayışı sergileyerek, verdiği kararlarla mağlup olmamıza zemin hazırlamıştır.

Sportif Direktörümüzün pozisyon esnasında müsabakanın dördüncü hakemini uyarması ve dördüncü hakemden “kamera o pozisyonu göstermiyor” şeklinde cevap alması ise trajikomiktir!

Daha önce oynadığımız Antalyaspor müsabakasında müsabakanın hakemi maçın kaderine etki eden üç kritik hata yapmış, o müsabakada da VAR sistemine  bakmamıştır. Bu müsabakada da aynı hata tekrarlanmış ve müsabakadan mağlup ayrılmamıza zemin hazırlanmıştır.

TFF ve MHK’den ivedi olarak konuya hassasiyetle yaklaşmalarını bekliyor, aynı hataların oynayacağımız bundan sonraki müsabakalarımızda tekrarlanmaması için canımızı yakan, sabrımızı taşıran hakem hatalarını gözden geçirmelerini ve ‘VAR’daki aksaklıkları acil olarak gidermelerini bekliyoruz.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü Yönetim Kurulu

 

 

 

 

riz.”

Benzer İçerikler

Close